Најново
-16%
Електричен мотор (97х68х52 cm.) Електричен мотор (97х68х52 cm.)
4.200 ден.4.980 ден.
4.200 ден.4.980 ден.
-15%
Електричен мотор (122х75х45 cm.) white Електричен мотор (122х75х45 cm.) white
5.500 ден.6.500 ден.
5.500 ден.6.500 ден.
-15%
Електричен мотор (110х76х36 cm.) red Електричен мотор (110х76х36 cm.) red
4.690 ден.5.500 ден.
4.690 ден.5.500 ден.
-15%
Електричен мотор (110х76х36 cm.) yellow Електричен мотор (110х76х36 cm.) yellow
4.690 ден.5.500 ден.
4.690 ден.5.500 ден.
-10%
Kinderkraft подлога за играње LUNO yellow Kinderkraft подлога за играње LUNO yellow
2.682 ден.2.980 ден.
2.682 ден.2.980 ден.
-15%
Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA pink Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA pink
4.230 ден.4.980 ден.
4.230 ден.4.980 ден.
-15%
Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA grey Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA grey
4.230 ден.4.980 ден.
4.230 ден.4.980 ден.
-20%
ORION - Транспортер (0-13kg) denim ORION - Транспортер (0-13kg) denim
2.650 ден.3.310 ден.
2.650 ден.3.310 ден.
-20%
ORION - Транспортер (0-13kg) grey ORION - Транспортер (0-13kg) grey
2.650 ден.3.310 ден.
2.650 ден.3.310 ден.
-20%
MamaLove ANGEL (9-36kg) blue MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
3.290 ден.4.100 ден.
3.290 ден.4.100 ден.
Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1
 • Bebetto Flavio 3 in 1

Bebetto Flavio 3 in 1

34.980 ден.
Шифра на производ: FLAVIO
Достапност: На залиха
Количина:

Посакувате функционална количка за бебе со лесна конструкција која се склопува?
Посакувате количката да се одликува со атрактивен дизајн и дезени? Во тој случај Bebetto FLAVIO е совршен избор за вас и вашето бебе!
Откријте што може да се постигне со комбинација на најновата технологија и дизајн - одберете BEBETTO FLAVIO.

Корпата од Bebetto FLAVIO е тешка само 2,9kg што ја прави една од најлесните во својата категорија.
EPP матријалот кој се користи за изработка на овој модел е лесен, цврст, водоотпорен и 100% може да се рекциклира - овој материјал совршено ја изолира и топлината.
Благодарение на склопливата корпа повеќе нема да биде проблем транспортот на количката.

Тоа не е се!

Корпата од детската количка може да се прилагоди по висина со што секогаш ќе имате брз и лесен пристап до детето.
Одвојувањето на корпата од рамот е едноставно, може да го направите на два начина: со ослободување на бравата од рамот или со притискање на копчето за отпуштање. Исто така тендата може да се прилагоди на два начина: со притискање на рачката за носење на врвот од корпата или со помош на двете копчиња кои се наоѓаат на страните од внатрешноста на корпата. Изборот е ваш!

Спортското седиште од количката за бебе Bebetto FLAVIO е дизајнирано врз база на долгогодишно искуство на фабриката BEBETTO во комбинација со предлози од корисниците - родителите.
Седиштето може да се монтира на рамот од количката во двата правци на движење. Освен тоа, количката може да се склопи заедно со седиштето без разлика во кој правец на движење е поставено.
Благодарение на новата и унапредена функција на тендата, можете многу брзо да ја прилагодите во широк распон.
Сигурносните појаси во 5 точки на врзување "растат" заедно со вашето дете - имаат опција за прилагодување по висина во зависност од возраста на детето.
Наслонот на спортското седиште може да се подеси во 5 позиции од седечка до лежечка.
Малата тежина на седиштето и рамот ја прават FLAVIO количката функционална и практична - совршена за секојдневна употреба или патување.

Bebetto FLAVIO количката за бебе поседува опција за подесување на амортизерите на тврд или мек режим. Употребата на Flexy тркалата значи дека не се чуствува притисок во гумите со што додатно се допринесува за удобно возење и лесно управување. За склопување на конструкцијата доволно е да се притиснат две копчиња на двете страни од рамот истовремено.

Транспортерот се прицврстува на рамот од количката со помош на Bobostello адаптерите кои се користат за сите модели на Bebetto колички. Системот за подесување на наслонот кој се користи во моделот FLAVIO е потполно ново иноватино решение кој овозможува превоз на детето во посакуваната позиција (лежечка позиција за деца до 6 месеци и седечка позиција за возраст над 6 месеци - кога детето може самостално да седи.)


КОНСТРУКЦИЈА:

- иновативна лесна алуминиумска конструкција
- амортизери со опција за подесување на тврдината
- едноставен систем за склопување
- централна кочница
- предни ротирачки тркала со вградени системи SAS и DMS
- предните тркала може да се фиксираат за возење во еден правец
- регулација на висината на рачката за туркање
- рачката за туркање и пречникот на спортското седиште се изработени од квалитетна еко кожа


КОРПАТА ЗА БЕБЕ:

- се користи од раѓање до 6 месеци
- опција за монтирање на рамот во двата правци на движење
- регулација на висината на наслонот внатре во корпата
- практична и стабилна рачка за транспорт на корпата
- пространа тенда за заштита од ветер или сонце
- зимска навлака која штити од студ
- ткаенина со заштита од UV зрачење


СОРТСКО СЕДИШТЕ:

- предвидено за користење од 6 месеци до 3,5 години
- опција за монтирање на рамот од количката во двата правци на движење
- регулација на наслонот во неколку позиции (од седечка до лежечка)
- подесување на тендата
- пречката може да се извади од едната или двете страни
- зимска навлака која штити од студ или ветар
- подесување на држачот за нозе
- материјали со заштита од UV зрачење


ТОРБА:

- пространа и елегантна торба за мајката
- опција за носење на рамо
- едноставна за монтирање на рамот од количката
- пространа шопинг торба на рамот од количката


ТРАНСПОРТЕР:

- предвидено за возраст од раѓање до 13 kg
- опција за монтирање на рамот од детската количка во двата правци на движење
- стабилна рачка за транспорт
- додатна подлога за новороденче внатре во транспортерот
- сигурносни појаси
- регулација на појасите
- стандардизирано и атестирано
- тенда за заштита од сонце или студ
- зимска навлака која штити од студ или ветар


СЕТОТ 3 во 1 ВКЛУЧУВА:

- рамот со тркалата
- корпа за бебето
- спортско седиште
- транспортер
- зимски навлаки за корпата, седиштето и транспортерот
- торба за мајката
- шопинг торба на рамот од количката
- покривка за дожд
- мрежа против инсекти
- адаптери за монтирање на транспортерот


ИНОВАЦИИ:

АВТОБЛОКЕР - Сигурносен систем кој штити од случајно склопување на конструкцијата. Механизмот автоматски се заклучува.
КОЧНИЦА STOP&GO - Се користи новата редизајнирана кочница. Дизајнирана е на таков начин со што се овозможува наједноставно користење. Обликувана е да одговара на сите модели на обувки.
СИСТЕМ ЗА ЕДНОСТАВНО СКЛОПУВАЊЕ - за склопување на количката доволно е да ги притиснете двете копчиња на рамот истовремено.
СКРИЕНИ ДРЖАЧИ ЗА ТРКАЛАТА - На Bebetto количките за бебе држачите за тркалата се закриени внатре во конструкцијата. Благодарените на тоа нема да ги загубете. Исто така се заштитуваат од гребење другите елементи при транспорт.
СИСТЕМ DMS Director Memory System - систем кој ја памти положбата на тркалата откако ќе се одвојат од тлото. Кога едно од тркалата ќе се одвои од тлото не се ротира неконтролирано, туку останува во фиксна позиција. Поради тоа секој следен контакт со тлото нема да биде блокриан. Ова е патентирано решение, еднинствено за BEBETTO количките.
СИСТЕМ  SAS Shock Absorption System - систем за апосрпција на удари кој е заслужен за неутрализирање на шокови предизвикани од возење по нерамен терен. 
ТКАЕНИНА ЗА ЗАШТИТА ОД UV50+ зрачење 
ЦИРКУЛАЦИЈА НА ВОЗДУХОТ ВО КОРПАТА - можете да сметате на решението кое обезбедува добро проветрување во Bebetto количките. Мрежата на тендата и решетката на дното од корпата која се подесува овозможуваат излегување на топлиот воздух и влегување на свеж воздух во корпата.


Вршиме достава до дома.
Нарачки на тел: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS