Bebetto Tito Shine (2 in 1)
  • Bebetto Tito Shine (2 in 1)
  • Bebetto Tito Shine (2 in 1)
  • Bebetto Tito Shine (2 in 1)
  • Bebetto Tito Shine (2 in 1)
  • Bebetto Tito Shine (2 in 1)
  • Bebetto Tito Shine (2 in 1)

Bebetto Tito Shine (2 in 1)

33.980 MKD
без ДДВ: 32.362 MKD
Шифра на производ: TITO SHINE
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

СВЕТНЕТЕ ВО ПОЛН СЈАЈ!

Tito SHINE количката завзема посебно место помеѓу бебешките колички. Комбинацијата на сјајни материјали и светликави елементи од еко кожа дополнително ќе го нагласат вашиот стил.

Tito SHINE количката за бебе е достапна во 3 дезени – бакар, злато и сребро.

Дното на корпата е разубавено со единствен вез кој ја прави количката меѓу најатрактивните на пазарот. 

Тркалата Flexy пружаат удобно возење без потреба да водите сметка за притисокот на воздух. 

Спортското седиште и корпата за бебе се обложени со квалитетна еко кожа и материјали кои се отпорни на UV зрачење. Конструкцијата се склопува многу лесно и може да се складира во секој автомобил. 
 

КОМПАКТНА КОРПА ЗА БЕБЕ

Корпата за бебе од TITO SHINE  е предвидена за возраст од раѓање до 6 месеци. Обложена е со квалитетен материјал додека тендата од корпата е целсно обложена со квалитетна еко кожа. Едноставното подесување на тендата со додатниот панел од предната прекривка овозможува заштита на бебето од ветер или сонце. На дното од корпата се наоѓаат вентилациони решетки кои пропуштаат додатен воздух. Опција за подесување на наслонот во корпата. 

Стабилната и практична рачка на врвот од корпата овозможува лесен транспорт.

Корпата за бебе може да се монтира на количката во двата правци на движење.

Поради својата повеќенаменска функција, корпата може да послужи и како транспортно креветче кое на рамна површина има опција за лулање.

 

ФУНКЦИОНАЛНО СПОРТСКО СЕДИШТЕ И СТАБИЛНА КОНСТРУКЦИЈА НА КОЛИЧКАТА ЗА БЕБЕ

Спортското седиште е предвидено за користење од 6 месеци до 3-3,5 години.

Tito Shine количките за бебе имаат голем број решенија кои го олеснуваат секојдневното движење.

Удобниот двоструктурен душек му овозможува удобна позиција на младиот патник во спортското седиште. Заштитаната пречка има опција за брзо отклучување со што се олеснува поставувањето на детето во седиштето. Подесувањето на сигурносниот појас со додатните удобни подлоги ја пружаат целата неопходна удобност за вашето дете. 

Држачот за нозе е обложен со квалитетна еко кожа која е лесна за одржување. Наслоност на држачот може да се подесува во зависност од потребите на детето.

Во детската количка Tito Shine вашето дете може да рачуна на голема удобност благодарение на амортризерите кои ги намалуваат вибрациите кои се пренесуваат од конструкцијата. Flexy имаа ефект како и тркалата на напумпување. Изработени се од специјален материјал кој не се пробушува.

Централаната кочница ги блокира истовремено двете задни тркала. Предните тркала може да се фиксираат за рамно возење. Многу едноставно сите 4 тркала можете да ги извадтите од рамот.

Малите димензии на детската количка после склопувањето го олеснуваат складирањето во автомобил. 

Сите 4 тркала се вадат со што додатно ќе заштедите простор.

Опцијата за подесување на висината на рачката за управување ќе им годи на сите. Рачката е обложена со квалитетна еко кожа а опцијата за инсталација на торбата за мајката на рамот од количката ќе го олесни пристапот до сите неопходни продукти за вашето бебе.

 

ПРАКТИЧНА ТОРБА

Освен големата шопинг торба на самата конструцкија од количката, Tito Shine е опремен и со функционална торба за мајката која служи за складирање на сите бебешки додатоци. Можете да ја понесете целата додатна опрема која ви е потребна за време на шетањето. Торбата може лесно да се инсталира на рамот од количката или можете да ја носите самостално на рамо. 

 

СЕТОТ 2 во 1 ВКЛУЧУВА:

Алуминиумска конструкција со Flexy тркала
Корпа за бебе
Спортско седиште
Шопинг торба на рамот од количката
Торба за мајката
Држач за чаша на рамот
Покривка за дожд
Мрежа против инсекти

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

  • 043 361 442
  • 070 376 668
  • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2019. UKION SHOPS