Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)
 • Bebetto Torino 2019 (3 in 1)

Bebetto Torino 2019 (3 in 1)

32.980 MKD
без ДДВ: 31.410 MKD
Шифра на производ: TORINO 2019
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:


НОВ ИЗГЛЕД НА ТОРИНО!

Запознајте го Torino 2019!

Новиот модел на количка за бебе Torino 2019 носи многу подобрувањеа и новости. Изберете некоја од комбинациите на бои и материјал со две бои на рамот - црна или бела.

Од многубројните подобрувања посебно се истакнуваат Flexy тркалата кои повеќе не се на напумпување. Поради гелот со кои се полнети, flexy тркалата пружаат удобност како и тркалата на пумпање. Во комбинација со многубројните амортизери на предниот и задниот дел вашето бебе ќе ужива во возењето!

Спортското седиште и корпата за бебе се обложени со квалитетна еко кожа и материјали кои се отпорни на UV зрачење. Конструкцијата се склопува многу лесно и може да се складира во секој автомобил. 
 

КОМПАКТНА КОРПА ЗА БЕБЕ

Корпата за бебе од Bebetto Torino 2019  е предвидена за возраст од раѓање до 6 месеци. Обложена е со квалитетен материјал додека тендата од корпата е целсно обложена со квалитетна еко кожа. Едноставното подесување на тендата со додатниот панел од предната прекривка овозможува заштита на бебето од ветер или сонце. На дното од корпата се наоѓаат вентилациони решетки кои пропуштаат додатен воздух. Опција за подесување на наслонот во корпата. 

Стабилната и практична рачка на врвот од корпата овозможува лесен транспорт.

Корпата за бебе може да се монтира на количката во двата правци на движење.

Поради својата повеќенаменска функција, корпата може да послужи и како транспортно креветче кое на рамна површина има опција за лулање.

 

ФУНКЦИОНАЛНО СПОРТСКО СЕДИШТЕ И СТАБИЛНА КОНСТРУКЦИЈА НА КОЛИЧКАТА ЗА БЕБЕ

Спортското седиште е предвидено за користење од 6 месеци до 3-3,5 години.

Torino 2019 количките за бебе имаат голем број решенија кои го олеснуваат секојдневното движење.

Удобниот двоструктурен душек му овозможува удобна позиција на младиот патник во спортското седиште. Заштитаната пречка има опција за брзо отклучување со што се олеснува поставувањето на детето во седиштето. Подесувањето на сигурносниот појас со додатните удобни подлоги ја пружаат целата неопходна удобност за вашето дете. 

Држачот за нозе е обложен со квалитетна еко кожа која е лесна за одржување. Наслоност на држачот може да се подесува во зависност од потребите на детето.

Во детската количка Toino 2019 вашето дете може да рачуна на голема удобност благодарение на амортризерите кои ги намалуваат вибрациите кои се пренесуваат од конструкцијата. Flexy имаа ефект како и тркалата на напумпување. Изработени се од специјален материјал кој не се пробушува.

Централаната кочница ги блокира истовремено двете задни тркала. Предните тркала може да се фиксираат за рамно возење. Многу едноставно сите 4 тркала можете да ги извадтите од рамот.

Малите димензии на детската количка после склопувањето го олеснуваат складирањето во автомобил. 

Сите 4 тркала се вадат со што додатно ќе заштедите простор.

Опцијата за подесување на висината на рачката за управување ќе им годи на сите. Рачката е обложена со квалитетна еко кожа а опцијата за инсталација на торбата за мајката на рамот од количката ќе го олесни пристапот до сите неопходни продукти за вашето бебе.

 

ПРАКТИЧНА ТОРБА

Освен големата шопинг торба на самата конструцкија од количката, Torino 2019 е опремен и со функционална торба за мајката која служи за складирање на сите бебешки додатоци. Можете да ја понесете целата додатна опрема која ви е потребна за време на шетањето. Торбата може лесно да се инсталира на рамот од количката или можете да ја носите самостално на рамо. 

 

ТРАНСПОРТЕРОТ

Транспортерот е предвиден за користење од раѓање до 13kg.

Положбата на транспортерот е заоблена и поради тоа се препорачува за новороденче. Додатната мека подлога можете да ја извадите кога детето ќе порасне.

Транспротерот може да се монтира на рамот од количката, во автомобил или пак можете да го користете самостално.  Практичната и стабилна рачка го олеснува транспоротот. На рамна површина има опција за лулање.

Транспортерот е атестиран по сите стандарди ( E20 – 04 20 64)

Сигурносниот појас со меки облоги за рамењата и 3 точки на врзување ја пружа целата неопходна удобност и сигурност за вашето бебе.

Тендата која се подесува и зимската навлака го штитат бебето од студ и сонце бидејќи материјалите се отпорни на UV зрачење.

СЕТОТ 3 во 1 ВКЛУЧУВА:

Алуминиумска конструкција со Flexy тркала
Корпа за бебе
Спортско седиште
Транспротер
Шопинг торба на рамот од количката
Торба за мајката
Држач за чаша на рамот
Покривка за дожд
Мрежа против инсекти

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 070/376/668 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 070 376 668
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2019. UKION SHOPS