Најново
-16%
Електричен мотор (97х68х52 cm.) Електричен мотор (97х68х52 cm.)
4.200 ден.4.980 ден.
4.200 ден.4.980 ден.
-15%
Електричен мотор (122х75х45 cm.) white Електричен мотор (122х75х45 cm.) white
5.500 ден.6.500 ден.
5.500 ден.6.500 ден.
-15%
Електричен мотор (110х76х36 cm.) red Електричен мотор (110х76х36 cm.) red
4.690 ден.5.500 ден.
4.690 ден.5.500 ден.
-15%
Електричен мотор (110х76х36 cm.) yellow Електричен мотор (110х76х36 cm.) yellow
4.690 ден.5.500 ден.
4.690 ден.5.500 ден.
-10%
Kinderkraft подлога за играње LUNO yellow Kinderkraft подлога за играње LUNO yellow
2.682 ден.2.980 ден.
2.682 ден.2.980 ден.
-15%
Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA pink Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA pink
4.230 ден.4.980 ден.
4.230 ден.4.980 ден.
-15%
Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA grey Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA grey
4.230 ден.4.980 ден.
4.230 ден.4.980 ден.
-20%
ORION - Транспортер (0-13kg) denim ORION - Транспортер (0-13kg) denim
2.650 ден.3.310 ден.
2.650 ден.3.310 ден.
-20%
ORION - Транспортер (0-13kg) grey ORION - Транспортер (0-13kg) grey
2.650 ден.3.310 ден.
2.650 ден.3.310 ден.
-20%
MamaLove ANGEL (9-36kg) blue MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
3.290 ден.4.100 ден.
3.290 ден.4.100 ден.
Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red
 • Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red
 • Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red
 • Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red
 • Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red
 • Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red
 • Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red
 • Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red
 • Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red
 • Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red
 • Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red

Coccolle седиште CRESSIDA 0-36kg red

12.980 ден.15.980 ден.
Шифра на производ: CRESSIDA
Достапност: На залиха
Количина:

Изработено од висококвалитетни материјали, со цел да се користи долго време, Coccolle CRESSIDA седиштето за во автомобил е наменето за деца со тежина од 0 до 36 kg. Модерниот и елегантен изглед се само некои од карактеристиките на овој модел на луксузно седиште за деца. Cressida претставува систем 4 во 1 со што се комбинира безбедноста и стабилноста со ISOFIX систем на монтирање. Ткаенината која се користи за изработка на меките површини е висококвалитетна и обезбедува максимален комфрот.


Бебето ќе расте заедно со CRESSIDA, чуствувајќи се заштитено и удобно во секоја фаза од развојот. Дополнително, Coccolle CRESSIDA претставува економичен продукт бидејќи може да се користи од раѓање до 36 kg или до 12 години.
Наменето за долго користење, Coccolle Cressida седиштето може да се користи свртено нанапред или наназад. Втората опција обезбедува максимална безбедност, посебно за новороденче. Затоа ги советуваме родителите да го користат седиштето во оваа положба колку што е можно подолго. Кога детето ќе ја надмине тежината од 13kg која е предвидена за оваа положба, многу лесно седиштето се инсталира свртено нанапред и може да се користи во оваа позиција до 36kg или 12 години.


За удобност на бебето, Coccolle CRESSIDA седиштето може да се регулира во повеќе позиции на наслонот. Постојат 4 нивоа (една позиција која е свртена наназад и 3 позиции нанапред), бебето со сигурност ќе биде во удобна позиција без разлика на возраста. Дополнително, држачот за глава се регулира по висина во 5 позиции, гарантирајќи високо ниво на заштита и удобност за време на патувањето.
Заради премиум материјалите кои се користат за изработка на меките делови и подлоги и опција за нивно постепено отстранување при раст на детето, CRESSIDA ќе обезбеди правилен раст и развој на вашето дете. Системот за вентилација обезбедува проток на воздух со што се спречува покачена температура и загревање.

 
Меките делови може да се извадат за перење. Опремено со ISOFIX и TOP-TETHER safety belt системите се обезбедува двојна стабилност. Додека седиштето се користи свртено наназад, односно до 13kg тежина на детето, истото може да се монтира со помош на сигурносните каиши од автомобилот.


Карактеристики:

- препорачано за користење од 0 до 36kg или 12 години
- димензии 48/45/75cm
- тежина на производот 13,2kg
- опремено со isofix систем на монтирање
- опремено со top-tether safet belt сигурносен систем
- опција за свртување во двата правци на движење

начин на монтирање:

 
Вршиме достава до дома.
Нарачки на тел: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS