Најново
Распродадено
Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey

Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey

6.690 ден.8.800 ден.
Шифра на производ: NOVA
Достапност: Распродадено
Количина:

Детското седиште за во автомобил Coccolle NOVA претставува систем 4 во 1, што значи дека е единственото седиште кое ќе ви биде потребно за вашето дете, од раѓање до возраст од 12 години, компатибилно за сите возрасни групи: 4 возрасни групи, 6 позиции на грбниот наслон, 10 позиции за прилагодување на навалачката за главата, ротација 360 степени.

Седиштето за во автомобил нуди комфорт и максимална безбедност за време на сите фази на користење, поради фактот што е опремено со "isofix" систем и "top-tether belt", со што се гарантира двојна заштита. 
Coccolle NOVA е единственото седиште кое ќе ви биде потребно почнувајќи од првите денови на животот на бебето, опремено со надградената мека подлога, со максимална густина, обезбедувајќи правилна и удобна позиција на телото.

Материјалите кои се користени во произведувањето на седиштето обезбедуваат максимален проток на воздух, со што се спречува зголемување на темературата за време на користење. Додатната перница за новороденче е удобна, деликатна, може да се извади и за перење. Сигурносните појаси вклучуваат додатни заштитни материјали, зголемувајќи го комфорот и безбедноста на бебето.

Седиштето е наменето за користење за групата 0+ свртено наназад спротивно од правецот на возење, и потоа за групите 1,2 и 3 свртено во правец на движење на автомобилот.
Седиштето поседува 2 позиции за регулација на наслонот за првата фаза на користење и 4 позиции за фазите 1,2 и 3.

- Свртено спротивно од правецот на движење на автомобилот - група 0+
- Свртено кон правецот на движење на автомобилот - групи 1+2+3
- Свртено латерално - кога го ставате дете во седиштето или при вадење на детето од седиштето

Интегриран латерален систем за заштита, со предност за абсорпција на латерални шокови.
Интерираниот “Guard Surround Safety Panels” систем ги абосрбира латералниот шок во случај на удар.
10 позиции за регулација на држачот за глава кој расте заедно со вашето дете. Со регулирање на висината на држачот се зголемува и ширината на седиштето.
Конструкцијата на седиштето вклучува делови изработени од појачан челик - еден од најцврстите материјали, со максимум резултати во случај на удар. ESP пењата, која се користи во производството на седиштето е со опција за намалување на шокот од евентуален удар.
Сигурносните појаси и држачот за глава се регулираат истовремено и автоматски.
Процесто на инсталација на седиштето е многу лесен, се што треба е да ги следете ознаките во боја кој се наоѓаат на самото седиште. Поркивката на седиштето може да се извади за перење.

Карактеристики:

Соодветно за користење од 0 до 36kg.
Димензии: 38/47/72cm
Тежина на седиштето: 9.5kg.
Внатрешни димензии: 31/28/50cm
Максимална издржливост: 36kg.
ISOFIX систем за монтажа.
Ротација 360 степени.
Опција за свртување во двата правци на движење.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS