Најново
-16%
Електричен мотор (97х68х52 cm.) Електричен мотор (97х68х52 cm.)
4.200 ден.4.980 ден.
4.200 ден.4.980 ден.
-15%
Електричен мотор (122х75х45 cm.) white Електричен мотор (122х75х45 cm.) white
5.500 ден.6.500 ден.
5.500 ден.6.500 ден.
-15%
Електричен мотор (110х76х36 cm.) red Електричен мотор (110х76х36 cm.) red
4.690 ден.5.500 ден.
4.690 ден.5.500 ден.
-15%
Електричен мотор (110х76х36 cm.) yellow Електричен мотор (110х76х36 cm.) yellow
4.690 ден.5.500 ден.
4.690 ден.5.500 ден.
-10%
Kinderkraft подлога за играње LUNO yellow Kinderkraft подлога за играње LUNO yellow
2.682 ден.2.980 ден.
2.682 ден.2.980 ден.
-15%
Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA pink Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA pink
4.230 ден.4.980 ден.
4.230 ден.4.980 ден.
-15%
Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA grey Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA grey
4.230 ден.4.980 ден.
4.230 ден.4.980 ден.
-20%
ORION - Транспортер (0-13kg) denim ORION - Транспортер (0-13kg) denim
2.650 ден.3.310 ден.
2.650 ден.3.310 ден.
-20%
ORION - Транспортер (0-13kg) grey ORION - Транспортер (0-13kg) grey
2.650 ден.3.310 ден.
2.650 ден.3.310 ден.
-20%
MamaLove ANGEL (9-36kg) blue MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
3.290 ден.4.100 ден.
3.290 ден.4.100 ден.
Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)
 • Junama Madena Duo slim (6 in 1)

Junama Madena Duo slim (6 in 1)

69.980 ден.
Шифра на производ: MADENA DUO SLIM
Достапност: На залиха
Количина:

Junama Madena Duo slim количката за близнаци се одликува пред се со стабилната и цврста конструкција која гарантира сигурност на вашите деца. 

Рамот на количката за близнаци Junama Madena Duo slim е доволно простран што пружа повеќе простор за комбинирање на деловите од сетот на самата конструкција. Токму поради тоа, во количката можете да возете деца со различна возраст. 

Детските корпи, спортските седишта и транспортерите  може да се постават на рамот од количката во двата правци на движење. 

Алуминиумскиор рам се склопува лесно и едноставно. Опцијата за вадење на сите четири тркала допринесува за додатна заштеда на простор при складирање. Без разлика на редоследот на вадењето и фиксирањето на деловите од сетот, рамот на количката останува избалансиран. 

Тркалата се полнети со гел и се доволно големи и стабилни да ја издржат тежината на две деца. Предните тркала имаат опција за ротирање со што се олеснува управувањето. Дури и при максимално оптеретување тркалата се подвижни и стабилни. 

Амортизерите може да се подесуваат со што се ублажуваат вибрациите за време на возење по нерамен терен. 


КОРПАТА ЗА БЕБЕ

Се користи од раѓање до 6 месеци
Едноставно монтирање на рамот од детската количка во двата правци 
Мека подлога за лежење внатре во корпата за бебе 
Подесувачка пространа тенда која штити од сонце и студ 
Вентилационен систе внатре во корпата за бебе
Зимска прекривка која штити од студ
Опција за подесување на позицијата на наслонот
Подесување на наслонот на корпата од надворешната страна со што вашето дете ќе продолжи мирно да спие
Стабилна и цврста рачка за транспорт на корпата
Корпата може да послужи и како монтажно креветче
На рамна површина има опција за лулање

 

СПОРТСКО СЕДИШТЕ

Се користи од 6 месеци до 3-3,5 години
Едноставно монтирање на рамот од количката во двата правци на движење
Зимска прекривка за нозете која штити од студ
Додатна мека подлога на седиштето
Пространа подесувачка тенда која штити од сонце и студ 
Опција за подесување на наслонот (од лежечка до седечка позиција)
Сигурносни појаси во 5 точки на врзување
Опција за регулација на висината на појасот
Заштитна рачка на спортското седиште која може да се извади
Подесување на држачот за нозе кој е обложен со еко кожа за лесно одржување 

 

ТРАНСПОРТЕР

Се користи од раѓање до 13 kg
Опција за монтирање на рамот од количката во двата правци на движење
Транспортерот може да се монтира и во автомобил со помож на сигурносните појаси
Стабилната рачка е погодна за лесен и безбеден транспорт 
Зимска навлака која штити од студ
Пространа тенда
Сигурносни појаси во 3 точки на врзување
Меки подлоги на сигурносниот појас за додатна удобност 
Додатна подлога внатре во транспортерите за новороденче

 

Сетот 6во1 од количката за близнаци вклучува:

Рамот со тркалата
Две спортски седишта
Две корпи за бебе
Два транспортери
Shopping torba на рамот од количката
Две торби за мајката
Две покривки за дожд
Две мрежи против инсекти
Две зимски прекривки за седиштата
Две зимски прекривки за корпите
Две зимски прекривки за транспортерите
Држач за чаша


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS