Kiderkraft количка - PILOT black
 • Kiderkraft количка - PILOT black
 • Kiderkraft количка - PILOT black
 • Kiderkraft количка - PILOT black
 • Kiderkraft количка - PILOT black
 • Kiderkraft количка - PILOT black
 • Kiderkraft количка - PILOT black
 • Kiderkraft количка - PILOT black
 • Kiderkraft количка - PILOT black

Kiderkraft количка - PILOT black

8.480 MKD
без ДДВ: 8.076 MKD
Шифра на производ: PILOT
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Стабилниот и лесен алуминиумска рам на количката тежи само 5,2 kg.

Мали димензии после склопувањето: 60x41,5x23 cm

Лесната и компактна PILOT количка на склопување од брендот Kinderkraft се задолжителен производ за сите родители. Ако барате детска количка која ќе биде функционална и лесна, моделот PILOT е одличен избор по најповолна цена на пазарот. 

КАРАКТЕРИСТИКИ:

- Иновативен систе на склопување
- Модерна заштитна шипка под седиштето, заштитник за стапалата, заштита од дожд и држач за чаша
- Гимени тркала со висококвалитетни носачи со функција за апсорпција на удари
- Еднострукиот систем на склопување овозможува склопување веднаш и со само една рака 
- Слободно стоечка позиција после склопуањето
- Мали димензии после склопување 60x41,5x23 cm
- Двострука заштита од случајно склопување
- Обложен мек каиш за носење на количката на рамо со опција за подесување
- Модерен преден браник за заштита на детето, аутоматско склопување на браникот при затварањето на количката
- Подесување на наслоност од седечка до лежечка позиција
- Централна кочница
- Сигурносен каиш на рачката од летната количка како би се спречило губење на котрола врз количката 
- Стабилен и лесен алуминиумски рам – само 5,2 kg
- Сигурносен појас во 5 точки на врзување

Сигурносниот појас е основно средство за децата кои почнуваат да седат и да се интересираат за надворешниот свет. Квалитетно избраната количка на склопување ќе биде суштински елемент на заедничките патувања без разлика дали заминувате на кратка или долга прошетка. 

PILOT количката на склопување се производ од Европскиот бренд Kinderkraft. Имаа иновативен систем на склопување – можат едноставно и брзо да се склопат само со една рака за неколку секунди. Тежината на количката е само 5,2 kg а димензиите на склопената количка доста мали. Добивате и рачка за носење на оваа лесна количка. PILOT е многу едноставен за транспорт и складирање и завзема многу малку простор.

Количката на склопување PILOT се карактеризира со современа предна шипка (браник) во форма на буквата T, која изгледа како управувачка осовина, која автоматски се склопува со рамот. Едноставниот систем на подесување на наслонот овозможува подесување на аголот на детската активност, на пример ако е време за спиење само со еден потег детето ќе биде во удобна лежечка позиција. Удобноста при патувањето е комплетирана со помож на тендата која штити од сонце или дожд, зимската прекривка која штити од студ. PILOT количката на склопување ќе му овозможи на вашето дете да ја превземе улогата на активен авантурист.

Секој родител треба да обрати внимание на додатната опрема за деца која им го олеснува исполнувањето на секојдневните активности. Држачот за чаша ќе послужи за кафе кое не сте стигнале да го испиете дома. Пространата и достапна шопинг торба е издржлива и овозможува простор за складирање.

начин на монтирање:

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2019. UKION SHOPS