Kinderkraft баланс велосипед 2 next way (green)
 • Kinderkraft баланс велосипед 2 next way (green)
 • Kinderkraft баланс велосипед 2 next way (green)
 • Kinderkraft баланс велосипед 2 next way (green)
 • Kinderkraft баланс велосипед 2 next way (green)
 • Kinderkraft баланс велосипед 2 next way (green)
 • Kinderkraft баланс велосипед 2 next way (green)

Kinderkraft баланс велосипед 2 next way (green)

2.980 MKD
без ДДВ: 2.525 MKD
Шифра на производ: 2 way next
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

2way next велосипедот доаѓа од фабриката Kinderkraft и е идеален за децата! 2way next e идеална припрема за возење на традиционални велосипеди и го прави учењето невероватно интересно. Овозможува детето да научи да држи рамнотежа, ја подобрува координацијата, помага во подобрувањето на перцепцијата за простор и способноста за процена на оддалеченост и брзина.

Карактеристики:

- Ја развива способноста детето да одржува рамнотежа
- Наменет за деца со висина од над 80 cm
- Подесување на висината на седиштето 31 cm до 40 cm
- Подесување на висината на воланот 52 cm до 59 cm
- Ширина на рачката 36 cm
- 12 - инчни тркала, апсорпција на шок, изработени од EVA пења
- Модерен дизајн
- Ергономски и лесен челичен дизајн
- Висококвалитетна завршна изработка
- Рачките се обложени со гума со што се спречува лизгање на рацете од кормилото
- Изработен по сигурносни стандарди на Европската Унија

Со најниското ниво на седиштето, велосипедот е погоден за најмалите деца, а за подигање на седиштето не е неопходно да го ротирате седиштето.

Лесна инсталација – тркалата се прицврстуваат за рамот.

Balans велосипедот е дизајниран да ја подобри способноста за одржување на рамнотежа пред возење на традиционален велосипед. На убав начин, преку играње на отворено, ќе му помогне на вашето дете да развие добри моторички способности. Благодарение на својата функционалност пружа одлична основа за самостално возење без потреба за помошни тркала.

Лесната челична конструкција обезбедува потполна стабилност, а висококвалитетната завршна изработка обезбедува потполна сигурност - сите шртафови се покриени со пластична заштита. Цврстиот метален рам е поставен на 12 инчните тркала од EVA пења, така што велоспиедот е стабилен и отпорен на удари. 

Времето поминато во активност со фамилијата на свеж воздух не само што овозможува психофизички развој на детето, ја гради и сигурноста и удобноста. 

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

начин на монтирање:

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 070 376 668
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2019. UKION SHOPS