Најново
Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey
 • Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey
 • Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey
 • Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey
 • Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey
 • Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey
 • Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey
 • Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey
 • Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey
 • Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey
 • Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey

Kinderkraft велосипед туркало - CUTIE honey

2.180 ден.
Шифра на производ: CUTIE
Достапност: На залиха
Количина:

Мини велосипед туркалото за вашето дете е придвидено за возраст од првата година до 25 кг тежина. 

Обезбедете му на детето учење низ игра кое ќе претставува вистинско уживање благодарение на веселите бои и интересните форми. 

Kinderkfraft CUTIE велосипед туркалото ќе помогне вашето дете да одржува рамнотежа и додато ќе влијае на развојот на моторичките способности. 

Висината на седиштето која се подесува „расте“ заедно со детето, има распон од 25 до 28cm.

Тркалата кои се изработено од EVA пења се издржливи, а поради нивниот распоред загарантирана е стабилноста за време на туркањето и возењето. 

Задното тркало има стабилни и издржливи лежишта кои ќе допринесат возењето по нерамен терен да биде удобна. 

Гумираните рачки на воланот се прилагодени за најмладите, спречуваат лизгање.

Според сигурносните стандарди, воланот има ограничен домен на вртење. Затоа нема да морате да се грижете дека вашето дете ќе се преврти за време на учењето да врти. 

Челичниот рам е издржлив и отпорен на оштетување.
Тежина: 1,8 kg
Висина: 37 cm
Ширина: 50 cm
Ширина на рачката: 22 cm
Дијаметар на тркалото: 15 cm

Хемиската и механичка сигурност на производот е потврдена и е тестирана во склад со Европскиот Стандард EN 71-1.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

начин на монтирање:

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS