Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (multi)
 • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (multi)
 • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (multi)
 • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (multi)
 • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (multi)
 • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (multi)
 • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (multi)
 • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (multi)
 • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (multi)

Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (multi)

5.480 MKD
без ДДВ: 5.219 MKD
Шифра на производ: YUMMU ECO
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Kinderkraft хранилка YUMMY-Eco (grey)

Kinderkraft хранилката YUMMY-Еco е стабилна, удобна и пред се безбедна хранилка за вашето дете. Комфорното седиште е изработено од квалитетен материјал и целосно е обложено со еко кожа. Лесно е за одржавање. 

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Подесување на грбниот наслон во 3 позиции, вклучително и целосно лежечка
Лесна за склопување и складирање
Подесување на висината во 7 позиции
Комфорно седиште изработено од квалитетна eko-кожа
Стабилни ногарки со тркала за лесно преместување
Ногарките се обложени со слој против лизгање
Подесување на држачот за нозе во 3 позиции
Сигурносен појас со 3 точки на врзување

ФУНКЦИОНАЛНОСТ И УДОБНОСТ:

Подесување на висината – благодарение на опцијата за подесување на висината во 7 степени, хранилката може лесно да се прилагоди
Наслонот за седење – подесување на наслонот во 3 позиции
Држач за нозе – подесувањето на држачот за нозе обезбедува дополнителна удобност
Подесување на предниот послужавник - овозможува лесно да го поставите детето во хранилката и да го прилагодите растојанието во 3 позиции. Со дополнителниот гратис послужавник леснен е за одржување. 

БЕЗБЕДНОСТА НА ПРВО МЕСТО

Стабилност – цврст рам изработен од лесен и издржлив алуминиум. Подлога против лизгање на предните ногарки.
Сигурносен појас – сигурносен појас во 5 точки. Лесен за прицврстување и отклучување. Лесно се вади и може да се пере.
Гаранција за квалитет – хранилката е во склад со Европскиот стандард за безбедност EN 14988.

ПРАКТИЧНИ РЕШЕНИЈА

Седиште од квалитетна еко кожа – меко и пријатно на допир. Издржлив материјал отпорен на нечистотии. Лесно се чисти.
Брзо склопување – хранилката може брзо и лесно да се склопи.
Практичен транспорт – на задниот дел од хранилката рачка за лесно носење.
Тркала – кои се наоѓаат на задните ногарки го олеснуваат движењето, обложени се со гума со што допринесуваат да не го изгребете подот на просторијата. 

Тежина: 8,4 kg

Вршиме достава до дома.
Нарачки на тел: 078/429/865, 070/376/668 и 043/361/442.

начина на монтирање:

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 070 376 668
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2019. UKION SHOPS