Најново
Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (navy 9 - 36kg.)
  • Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (navy 9 - 36kg.)
  • Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (navy 9 - 36kg.)
  • Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (navy 9 - 36kg.)
  • Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (navy 9 - 36kg.)

Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (navy 9 - 36kg.)

6.282 ден.6.980 ден.
Шифра на производ: FiX2GO
Достапност: На залиха
Количина:

Детското седиште за во автомобил Kinderkraft ISOFIX FIX2GO е предвидено за деца со тежина од 9 до 36kg.
ISOFIX FIX2GO Kinderkraft детското седиште гарантира безбедно патување за секое дете со сертификат од Европската Унија ECE R44/04.

 

Седиштето има систем ISOFIX+TOP TETHER, додатна подлога на седиштето, опција за подесување на висинат ана наслонот. Детското седиште е обезбедено со сигурносен појас во 3 точки на врзување.

 

АВТОМАТСКО ФИКСИРАЊЕ + TOP TETHER

Едноставно и брзо фиксирајте го седиштето во автомобилот со помош на isofix шините. Top tether – познато како помошно сидро пружа додатна безбедност.
Седиштето можете да го извадите од автомобилот брзо и лесно за да обезбедите повеќе простор во автомобилот доколку е тоа потребно. 

 

ЗА МАЛИ И ГОЛЕМИ

Со додатните помошни подлоги за најмалите деца ќе допринесете за висина и удобност на детето со што возењето ќе биде вистинско уживање. 

 

УДОБНОСТ И СИГУРНОСТ

Со 6 степениот систем за подесување на висината на наслонот, детското седиште секогаш ќе биде прилагодено за висината на малиот патник со едноставен потег на раката. 


ТРОСТЕПЕНА ЗАШТИТА НА СИГУРНОСНИОТ ПОЈАС

Стабилниот и длабок наслон за главата и страничните штитници го штитат подрачјето на главата, рамењата и колковите. 

 

КОМФОР

Специјално профилиран облиј и прозрачниот материјал гарантираат удобност и при долги патувања.

 

СЕКОГАШ ЧИСТО

Едноставното вадење на подлогата пружа опција за перење по потреба. 

 

Предвидено за деца од 9kg дo 36kg.
Димензии: 49x45x65,5 (+15) cm
Тежина: 7 kg 


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

начин на монтирање:

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

  • 043 361 442
  • 078 429 865 / 072 221 896
  • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS