Најново
Junama Diamond Glow (2 in 1) Junama Diamond Glow (2 in 1)
50.980 ден.
50.980 ден.
Junama Diamond Glow (3 in 1) Junama Diamond Glow (3 in 1)
56.980 ден.
56.980 ден.
-15%
Дубак-Џампер-Клацкалка (3 во 1) UNICORN pink Дубак-Џампер-Клацкалка (3 во 1) UNICORN pink
3.390 ден.4.000 ден.
3.390 ден.4.000 ден.
-13%
Coccolle TALITHA седиште (0-25kg) blue Coccolle TALITHA седиште (0-25kg) blue
5.390 ден.6.200 ден.
5.390 ден.6.200 ден.
-13%
Coccolle TALITHA седиште (0-25kg) red Coccolle TALITHA седиште (0-25kg) red
5.390 ден.6.200 ден.
5.390 ден.6.200 ден.
-13%
Coccolle TALITHA седиште (0-25kg) grey Coccolle TALITHA седиште (0-25kg) grey
5.390 ден.6.200 ден.
5.390 ден.6.200 ден.
-20%
MamaLove ANGEL (9-36kg) purple MamaLove ANGEL (9-36kg) purple
3.100 ден.3.890 ден.
3.100 ден.3.890 ден.
-20%
MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) red MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) red
3.100 ден.3.890 ден.
3.100 ден.3.890 ден.
-20%
MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) green MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) green
3.100 ден.3.890 ден.
3.100 ден.3.890 ден.
-20%
MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige
3.100 ден.3.890 ден.
3.100 ден.3.890 ден.
Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black
 • Kinderkraft - Moov (3 in1) black

Kinderkraft - Moov (3 in1) black

17.980 ден.
Шифра на производ: MOOV
Достапност: На залиха
Количина:

Детската количка Kinderkraft MOOV сет 3 во 1 им нуди се што им е потребно на бебето и родителите за уживање во заедничките моменти уште од самиот почеток. 

Количката за бебе Kinderkraft MOOV е внимателно дизајнирана како би му служела на детето од раѓање па се до 36 месеци. Склоплива и доста лесна, а во исто време стабилна и цврста овој модел на количка за бебе со своите функции ќе се прилагоди на вашето дете.

Сетот 3 во 1 вклучува корпа за бебето (0-6 meseci), спортско седиште (6-36 meseci) и транспортер (0-13 kg)

Спецификација:

Едноставно и брзо склопување на конструкцијата;
Стабилна конструкција (челичен рам);
Транспортерот, корпата за бебе и спортското седиште имаат опција за монтирање на рамот во двата правци на возење. 
Опција за подесување на наслонот на спортското седиште во 3 позиции вклучително и целосно лежечка;
Подесување на тендата;
Заштита од случајно склопување на рамот;
Подесување на рачката за туркање која е изработена од квалитетна еко кожа;
Тркала на воздушно пумпање;
Ротирачки предни тркала;
Амортизери кои ја ублажуваат турбуленцијата при возење на нерамен терен;

Kinderkraft Moov количка за бебе сет 3во1 (grey)

Модерната количка Moov од брендот Kinderkraft е изработена со идеја да биде удобна и за бебето и за родителите. Идеална е за сите ротители кои го ценат комфор, стил и квалитет. Лесната конструцкија, меките материјали, цврстото и стабилно седиште допринесуваат за сигурно и удобно возење.

Конструкцијата и спортското седиште на количката:

Тркала на воздушно пумпање;
Ротирачки предни тркала кои може да се фиксираат;
Централна задна кочница за двете тркала;
Сигурносен појас на спортското седипте со 3 точки на врзување;
Рачка за туркање од квалитетна еко кожа;

Kinderkraft Moov количка за бебе сет 3во1 (grey)

Практични додатоци:

Зимски прекривки за спортското седиште, корпата за бебе и транспортерот;
Торба за родителите;
Голема шопинг кошница на рамот од количката;
Мрежа против инсекти;

Транспортерот:

За бебиња со тежина до 13 kg;
Сигурносен појас со 3 точки на врзување;
Меки подлоги за новороденчето;
Прилагодлива рачка;
Прилагодлива тенда;

Kinderkraft Moov количка за бебе 3во1 (grey)

Регулација на позициите:

Спортското седиште може да се регулира во 3 позиции;

Спортското седиште, корпата за бебе и транспортерот имаат опција за монтажа на рамот во двата правци;

Kinderkraft Moov количка за бебе сет 3во1 (grey)

Рачката за трукање:

Елегантната рачка обезбедува висока сигурност при возењето. Рачката се прилагодува, може да се спушти или подигне во зависност од потребите или висината.

Прилагодлива тенда:

Тендата гарантира заштите при променливи временски услови.

Со еден потег можете да ја издолжите. На тендата се наоѓа проѕирна мрежа – прозорче со што во секој момент ќе можете да видите што прави вашето бебе.

Компактна конструкција:

Малите димензии на склопениот рам од детската количка ќе обезбедат додатен простор. 

Корпата за бебе:
Материјал едноставен за одржување
Подесување на тендата
Опција за подесување на наслонот
Едноставно склопување и заштеда на простор

Тежина на количката - 14 kg.

начин на монтирање:

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS