Најново
Kinderkraft NINO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft NINO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft NINO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft NINO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft NINO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft NINO носилка за бебе (кенгур) - grey

Kinderkraft NINO носилка за бебе (кенгур) - grey

2.980 ден.
Шифра на производ: NINO
Достапност: На залиха
Количина:

Kinderkraft NINO носилката за бебе е најдобриот и најсигурниот начин да остарите контакт и блискост со вашето бебе. Практичен е и секогаш ќе ви бидат слободни рацете без разлика што го носете бебето.

Носилката е изработена потполно од материјал кој може да „дише“, а суровинскиот состав е 100% pamuk.

Kinderkraft NINO носилката за бебе обезбедува правилно поставување на нозете и грбот на бебето. 

Појасите за носење кои може да се подесуваат го намалуваат притисокот на родителите кои го носат. Многу лесно можете да ја добиете позицијата која ќе ви одговара вам и на вашето бебе. Прилагодливиот појас за колковите со ширина од 10 cm гарантира удобност бидејќи е изработен од густа пења. Системот на еластично копче допринесува за скратување на долгите појаси. 

За време на првите три месеца бебето сеуште не може самостално да ја држи главата. Благодарение на добро профилираните материјални слоеви од кои е изработен  NINO кенгурот, главата на бебето нема можност од паѓање.

Додека бебето е сеуште мало, се поставува во носилката свртено спрема родителот. Кога бебето ќе може самостално да седи може да се постави и свртено со лицето нанапред. 

Тежината на детето рамномерно се распределува со помош на меките подлоги. Мекото полнење на појасите гарантира оптимален притисок на колковите и рамењата. Пластичните компоненти се изолирани и нема да ви прават непријатност додека го носите бебето. 

Носилката за бебе NINO е лесна, може да се превитка и поради малите димензии лесно да се складира.


Ширина на појасот: 10 cm

Димензии на носилката: 38x36 cm

Носилката ги исполнува Европските безбедносни стандарди во склад со  CEN TR 16512: 2015

Предвидено за деца од 3 месеца до 20kg.


Вршиме достава до дома.
Нарачки на тел: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

  • 043 361 442
  • 078 429 865 / 072 221 896
  • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS