Kinderkraft кацига SAFETY (green)
 • Kinderkraft кацига SAFETY (green)
 • Kinderkraft кацига SAFETY (green)
 • Kinderkraft кацига SAFETY (green)
 • Kinderkraft кацига SAFETY (green)
 • Kinderkraft кацига SAFETY (green)
 • Kinderkraft кацига SAFETY (green)
 • Kinderkraft кацига SAFETY (green)
 • Kinderkraft кацига SAFETY (green)
 • Kinderkraft кацига SAFETY (green)
 • Kinderkraft кацига SAFETY (green)

Kinderkraft кацига SAFETY (green)

980 MKD
без ДДВ: 831 MKD
Шифра на производ: SAFETY
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Во склад со стандардите за заштитни кациги и велосипеди EN 1078 и CE-сертификатот, безбедноста и квалитетот се загарантирани. 
Внатрешноста на кацигите е изработена така што обезбедува високо ниво на заштита при удар.
Кациагата доаѓа со 11 отвори за регулација на топлината. 

Kinderkraft SAFETY кацигата е неопходна за сите велосипедисти - го намалува ризикот од сериозни повреди на главата во случак на пад дури за 85%.
За да се осигура безбедноста на најмладите корисници, Kinderkraft ја дизајнира SAFETY кацигата достапна во две бои: сива и зелена. 
Сигурноста при употреба се потврдува со EN 1078 стандардот и CE сертификатот.

Карактеристики:

- Во склад со стандардот EN 1078 и CE сертификатот


- Внатрешниот слој на облога обезбедува висок степен на заштита на детската глава.


- 11 отвори за регулација на топлината


- Анатомски дизајнирана кацига за заштита на целата глава 
- Систем за контрола на затегнувањето на каишите кои се под брадата и пружаат безбедност и удобност 


- Подесување со помош на дугмето за подесување на големината од  48 cm до 52 cm (големина на главата)
- Дизајн кој обезбедува широко видно поле
- Многу лесна кација. Тежината 250 g
- Лесно и едноставно користење
- Направена од материјал кој ги апсорбира ударите


- Со кацигата добивате и сет декоративни налепници

Децата се вилкан од енергија. Се поголемиот интерес за светот околу нив ги прави да се интересираат во учество во нови активности. Возењето велосипед е одличен начин не само за вашето дете да го запознае светот туку и за квалитетно поминато време заедно со родителите. 

Кацигата е изработена од издржлив ABS материјал, дизајнирана спрема анатомијата на детската глава со што се добива целосна заштита. Внатрешниот слој е изработен од експанзивен полиестер кој обезбедува високо ниво на заштита. Единствениот дизајн кој обезбедува широко видно поле пружа не само сигурност туку и удобност за време на возењето. 

Кацигата треба да биде прецизно поставена на детската глава. Унапредениот систем овозможува брзо и лесно подесување во распон од 48 cm до 52 cm со помош на дугме. Додатниот систем за подесување на појасот под брадата осигурува правилна монтажа и стабилно вклопување со што се обезбедува сигруност за вашето дете. Кацигата доаѓа со 11 отвори за намалување на висока топлина од внатрешноста. Многу е лесна (250g).

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS