Најново
Kinderkraft седиште CONCEPT (9-36 kg) navy
 • Kinderkraft седиште CONCEPT (9-36 kg) navy
 • Kinderkraft седиште CONCEPT (9-36 kg) navy
 • Kinderkraft седиште CONCEPT (9-36 kg) navy
 • Kinderkraft седиште CONCEPT (9-36 kg) navy
 • Kinderkraft седиште CONCEPT (9-36 kg) navy
 • Kinderkraft седиште CONCEPT (9-36 kg) navy
 • Kinderkraft седиште CONCEPT (9-36 kg) navy
 • Kinderkraft седиште CONCEPT (9-36 kg) navy

Kinderkraft седиште CONCEPT (9-36 kg) navy

4.980 ден.
Шифра на производ: CONCEPT
Достапност: На залиха
Количина:

Карактеристики:

Kinderkraft Concept седиштето е предвидено за деца со тежина од 9 до 36 kg. 
SPS систем – појачаната школка на седиштето апсорбира енергија при евентуален страничен удар.
Широкиот и појачан наслон ги штити главата и вратот.
Опција за подесување на висината на држачот за глава (65-77cm)
Подесување на висината на сигурносните појаси - 2 нивоа.
Врзување на сигурносниот појас во 5 точки.
Облоги на делот од појасот за рамењата кои штитат од лизгање и пружаат сигурност и удобност.
Пространа внатрешност на седиштето.
Ергономски држачи за рацете.
Едноставно монтирање во автомобилот со помош на појасите.
Стандардите на производство се потврдени со безбедносниот Европски Сертификат ECE R44.04
Тежина на седиштето: 5.5kg.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS