Најново
BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)
 • BEBETTO BRESSO (3 in 1)

BEBETTO BRESSO (3 in 1)

34.980 ден.39.980 ден.
Шифра на производ: BRESSO
Достапност: На залиха
Количина:

 

За моделот BEBETTO BRESSO

BRESSO е модел на бебешка количка којa ја комбинира елеганцијата со модерниот дизајн.
Занимлива комбинација на ткаенина, еко-кожа, единствен облик на корпата за бебе и алуминиумскиот рам се само некои од особините по кои овој модел на количка за бебе привлекува внимание.
Големата функционалност на овој модел на количка за бебе ќе ги задоволи потребите и на оние купувачи кои не прифаќаат никаков компромис.

Корпата за бебе од количката Bresso ќе обезбеди удобност и сигурност на детето. Погодна е за користење од раѓање до шест месеци. Душекот кој е направен од кокосови влакна е отпорен на влага со што се обезбедува издржливост. Корпата за бебе има рачка на задниот дел за подесување на наслонот. Мрежата за вентилација на тендата од корпата ќе обезбеди додатен проток на воздух. Важно е да се напомене дека BRESSO моделот на количка за бебе на корпата има опција за целосно отварање на вентилациониот. Додатната зимска навлака е лесна за поставување.

Спортското седиште од Bebetto Bresso количката за бебе обезбедува удобност и сигурност. Се користи од 6-7 месеци па до 3-3,5 години. Сигурносниот појас со 5 точки на врзување ќе обезбеди стабилна позиција за вашето дете. Предниот браник пружа додатна сигурност за малиот патник. Држачот за нозе од спортското седиште на детската количка изработен од квалитетна еко кожа изгледа одлично и е едноставен за одржување и чистење, исто така може да се регулира висината.

Транспортерот со заштитно полнење на страните, подлога за новороденчето, појаси за рамењата, тенда, зимска навлака. Едноставен за ракување со опција за монтирање на рамот од количката и во автомобил. Се користи од раѓање до 13 kg.

Моделот на детска количка Bebetto Bresso е изработен на таков начин што ќе ги абсорбира вибрациите кои насатнуваат од движење по нерамни површини. DMS системот за меморирање на правецот на движење ќе спречи спонтана ротација на предните тркала и ќе спречи непотребни вибрации и удари при повторното допирање на подлогата. Предните тракала се опремени и со  SAS системот со што удобноста значително се подобрува. Малите димензии на рамот ќе обезбедат лесно пакување на количката за бебе во автомобил.

Сетот количка за бебе Bebetto Bresso 3во1 вклучува:

Алуминиумски рам со тркала на воздушно пумпање;
Спортско седиште;
Корпа за бебе;
Транспортер;
Зимски прекривки за секој дел посебно;
Покривка за дожд;
Мрежа против инскети;
Шопинг торба на рамот од количката;
Торба за мајката;

 

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS