Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)
 • Bexa Light (2 in 1)

Bexa Light (2 in 1)

32.980 MKD
без ДДВ: 31.410 MKD
Шифра на производ: Light
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Bexa LIGHT е модерна, практична и мултифункционална количка за бебе.
Оригинален дизајн, квалитетни материјали, елегнатната торба за мајката не оставаат простор за рамнодушност.


МОДЕРНА КОНСТРУКЦИЈА

-Лесна конструкција направена од квалитетен алуминиум унапредена со лесен систем за склопување. 
-Големите тркала полнети со гел ја пружаат неопходната удобност на вашето бебе дури и по возење на нерамен терен. За тоа се заслужни амортизерите чија тврдина може да се регулира.
-Подесување на рачката за туркање
-Централната кочница на рамот ги блокира тркалата во исто време.
-Пространата шопинг торба е практично решение за бебешките работи кои сакате да ви бидат на дофат.
-Малите димензии на склопениот рам и опцијата за вадење на тркалата обебедуваат заштеда на простор при складирањето.


ПРОСТРАНА КОРПА ЗА БЕБЕ

Корпата за бебе е предвидена за користење од раѓањето до 6 месеци. 

-Подесување на наслонот на корпата
-Меко душече
-Практична рачка за носење и преместување 
-Опција за лулање на корпата на рамна површина 
-Зимска прекривка за ладно време
-Подесување на тендата


СПОРТСКО СЕДИШТЕ

Пространо и удобно спортско седиште предвидено за користење од 6 месеци до 3-3,5 години.

-Подесување на позициите од седечка до лежечка
-Сигурносен појас со 5 точки на врзување
-Подесување на држачот за нозе
-Преден браник на седиштето со опција за отстранување
-Голема тенда со опција за подесување
-Опција за монтирање на рамот од количката во двата правци на движење

 

Сетот Bexa LIGHT 2 во 1 количката за бебе:

Алуминиумски рам со тркала полнети со специјален гел. 
Шопинг торба на рамот од количката за бебе.
Спортско седиште и корпа за бебе.
Зимски прекривки за спортското седипште, транспортерот и корпата.
Покривка за дожд.
Мрежа против инсекти.
Држач за чаша.
Торба за мајката.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS