Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)
 • Kunert Booster (6 in 1)

Kunert Booster (6 in 1)

40.980 MKD
без ДДВ: 39.029 MKD
Шифра на производ: BOOSTER
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

 

Kunert Booster количкатa за близнаци е наменета првенствено за близнаци, но може да се користи за деца со различна возраст.

Сетот 3 во 1 вклучува:

АЛУМИНИУМСКА КОНСТРУКЦИЈА СО ТРКАЛА ПОЛНЕТИ СО ГЕЛ.

- Конструкцијата на Booster количката за близнаци е стабилна и избалансирана, подвижна и лесна. Тркалата полнети со гел на Kunert Booster количката за близнаци не можат да се пробушат, а заради својата структура пружаат удобност како и тркалата на напумпување. Додатните амортризери го олеснуваат движењето, а на децата им пружаат удобност.
- Централната кочница ги блокира двете задни тркала истовремено. Предните тркала имаат опција за ротирање и блокирање за возњење во еден правец со што додатно се олеснува управувањето. 
- Рачката за туркање може да се подесува по висина со што додатно се олеснува управувањето.
- Лесното склопување на рамот од детската количка овозможува брзо и лесно складирање на количката со што се заштедува простор.
- Пространата шопинг торба на конструкцијата е доволна за сите неопходни реквизити. 

 
ДВЕ КОРПИ ЗА БЕБЕ

- Корпите за бебе се наменети за возраст од раѓање па се до 6 месеци.
- Имаат опција за подесување на наслонот. Заради нивната мултифункционалност можат да послужат и како преносливи креветчиња. На рамна површина имаат опција за лулање.
- Цврстата и стабилна рачка на корпата е погодна за лесен транспорт.
- Корпите може да се монтираат на конструкцијата во двата правци на движење.
- Пространата тенда и зимските прекривки го штитат бебето од сонце и студ. 

 
ДВЕ СПОРТСКИ СЕДИШТА

- Спортските седишта за близнаци се наменети за деца со возраст од 6 месеци до 3-3,5 години.
- Седиштата имаат опција за подесување на положбите, седечка, полулежечка, лежечка.
- Наслонот за нозе исто така може да се подеси во зависност од положбата на вашето бебе. Заштитната рачка е стабилна и лесно може да се извади за полесен пристап. 
- Спортските седишта се обезбедени со сигурносни појаси за целата неопходна безбедност.
- Додатните меки подлоги на сигурносниот појас пружаат дополнителна удобност.
- Пространата тенда и зимските навлаки го штитат бебето од сонце или студ.
- Спортските седипта од Booster количката за близнаци може да се монтираат на рамот од количката во двата правци на движење.


ДВА ТРАНСПОРТЕРИ

- Транспортерите се наменети за користење од раѓање па се до 10 kg.
- Транспортерите може да се монтираат на рамот од количката во двата правци на движење. Исто така може да се монтираат и во автомобил со помош на сигурносните појаси.
- Тендата и зимските прекривки го штитат бебето од сонце и студ.
- Стабилните рачки се погодни за лесен транспорт.
- Сигурносните појаси во 3 точки на врзување ја пружаат целата неопходна безбедност за вашето бебе.


ТОРБА ЗА МАЈКАТА

- Пространата и елегантна торба за мајката може да се инсталира на рамот од количката, а може да се носи и самостално со помош на каиш кој може да се подесува. 


ДВЕ ПРЕКРИВКИ ЗА ДОЖД

- Малите димензии на спакуваните прекривки за дожд нема да заземат многу простор, а ќе бидат од голема корист кога ќе затреба.
- Монтирајте ги едноставно и брзо на деловите од количката и заштитете го бебето од дожд или снег. 


ДВЕ МРЕЖИ ПРОТИВ ИНСЕКТИ

- Малите димензии на спакуваните мрежи против инсекти нема да заземат многу простор, а ќе бидат од голема корист кога ќе затреба.
- Монтирајте ги едноставно и брзо на деловите од количката и заштитете го бебето од инсектите. 

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 070/376/668 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 070 376 668
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2019. UKION SHOPS