KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам
 • KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам

KUNERT - SILVER (3 во 1) - црн рам

17.980 MKD21.000 MKD
без ДДВ: 17.124 MKD
Шифра на производ: SILVER
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Количката за бебе Kunert Silver е достапна во 50 дезени.

Делови: рамот на количката, корпата за бебе, спортско седиште, транспортер.
Во сетот се вклучени и зимски прекривки за сите делови посебно, торба за мајката, мрежа против инсекти и покривка за дожд. 

Количката за бебе Kunert Silver совршено ги комбинира удобноста и квалитетот на материјалите, модерен изглед, прените тркала се вртат 360 степени, централизиран систем на кочење, простран држач за нозе, амортизација на двете задни тркала (опција за подесување на тврдината), прилагодлива рачка во 4 позиции, регулација на грбниот наслон во 4 позиции, регулација на држачот за нозе, појачано седиште, сигурносен појас со 5 точки на врзување. Удобна на секаков терен, идеална за сите годишни времиња. Секој дел може посебно да се монтира на количката во двата правци. Опција за лесно вадење на сите 4 тркала со едно пртискање на дугме.

Спортско седиште: Дел за седење (470mmx360mm), Грбниот наслон може да се прилагоди во 4 позиции. Тежомата ма седиштето е 4 kg. Држачот за нозе исто така може да се прилагоди во 4 позиции. Спортското седиште се користи од 6 месеци до 3,5 години.

Корпа за бебе - носилка: Лесна корпа обложена со памук во внатрешноста. Пространа (770mmx350mm), со систем за брзо расклопување на елементите, рачка за носење на врвот, прозорче на страната. Тежината на корпата е 4 kg. Може да се користи од раѓање до 6-8 meseci, во зависнонст од напредувањето на детето. Голема, комфорна, удобна, и за долги прошетки и за употреба во домот. Се користи до 13kg.

Транспортер: Одобрено по ECE R44/04 стандард за група 0 + (0-10 kg), со меко заштитно полнење по страните. Сигурносни појаси, тенда, зимска прекривка. Едноставен за ракување благодарение на практичниот механизам за регулација на висината на појасите. Рачката за носење се прилагодува во повеќе позиции.

Безбедност:
- во склад со стандардот за безбедност EN 1888
- потполно нетоксичен производ во склад со регулациите EN 71 и 2005/84/CE

Произведено во EVROPSKE UNIJE.

Сетот 3 во 1 вклучува:

- Рамот на количката,
- Корпата за бебе,
- Спортско седиште,
- Транспортер,
- Зимски прекривки за секој дел посебно,
- Торба за мајката,
- Мрежа против инсекти,
- Порктивка за дожд.

- димензии на количката: В:112cm. Д:82cm. Ш:64cm.
- димензии кога е склопена: В:37cm. Д:85cm. Ш:62cm.
- димензии на корпата: В:16cm. Д:67cm. Ш:14cm.
- димензии на седиштето: В:57cm. Д:88cm. Ш:16cm.
- тежина: 14.5 kg.
- Европски Стандард BS EN 1888:2003.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 070/376/668 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 070 376 668
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2019. UKION SHOPS