Kunert Verino (3 in 1)
 • Kunert Verino (3 in 1)
 • Kunert Verino (3 in 1)
 • Kunert Verino (3 in 1)
 • Kunert Verino (3 in 1)
 • Kunert Verino (3 in 1)
 • Kunert Verino (3 in 1)
 • Kunert Verino (3 in 1)
 • Kunert Verino (3 in 1)
 • Kunert Verino (3 in 1)
 • Kunert Verino (3 in 1)

Kunert Verino (3 in 1)

19.980 MKD
без ДДВ: 19.029 MKD
Шифра на производ: Verino
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

ДЕЛОВИ: Алуминиумски рам со амортизери и тркала со полна гума, копра за бебе, спортско седиште, транспортер.

Во сетот од моделот Kunert Verino се вклучени и прекривки за сите делови посебно, торба за мајката, држач за чаша кој лесно се поставува на рамот од количката, покривка за дожд и мрежа против инсекти.

Количката за бебе Kunert Verino е еден од најновите модели кој се карактеризира со модерен изглед и функционалност.

Елегантниот дизајн и материјали направени од квалитетна ткаенина со UV заштита се само некои од предностите со кој се карактеризира овој атрактивен модел на бебешка количка.

Исклучително подвижна и лесна, количката за бебе Kunert Rotax е идеална за возење во градски услови. Предните тркала ротираат 360 степени, системот за кочење е централизиран, амортизација на тркалата со подесување на тврдината. Опција за лесно вадење на сите 4 тркала со помош на копче.

Рачката за туркање се подесува во 4 позиции, наслонот на седиштет се спушта во 4 позиции вклучително и целосно легната положба, подеусвање на држачот за нозе, сигурносен појас со 5 точки.

Сите делови од сетот 3 во 1 може да се монтираат посебно на рамот во двата правци на движење на количката.

СПОРТСКО СЕДИШТЕ:  Спортското седиште се користи од 6 месеци до 3,5 години.

КОРПА ЗА БЕБЕ - носилка: Лесна колевка обложена со памук во внатрешноста. Пространа со систе за брзо расклопување, рачка за носење на врвот, прозорче на навлаката и мрежа против инсекти. Тежината на корпата е 4 kg. Може да се користи од 6 до 8 месеци, во зависност од растот на детето. Широка, комфорна, удобна, и за долги прошетки и за домашна употреба. Може да се користи до 13 kg.

ТРАНПОРТЕР: Одобрен по ECE R44/04 стандард за група 0 + (0-10 kg), со меко, заштитно полнење по страните. Сигурносен појас, тенда, зимска прекривка. Едноставно ракување благодарение на практичниот механизам на сигурносниот појас. Рачката за носење се подесува во повеќе позиции.

БЕЗБЕДНОСТ:

Во склад со стандардот за безбедност EN 1888
Потполно нетоксичен производ во склад со регулациите EN 71 i 2005/84/CE
Произведено и увезено од ЕВРОПСКАТА УНИЈА.
ГАРАНЦИЈА 12 МЕСЕЦИ.

СЕТОТ 3 ВО 1 ВКЛУЧУВА:

Рамот на количката,
Копра за бебе,
Спортско седиште,
Транспортер,
Зимски прекривки посебно за секој дел,
Торба за мајката,
Држач за чаша,
Покривка за дожд.

ДИМЕНЗИИ:
- димензии на рамот со тркалата: 62 x 28 x 82 cm
ежина: 10 kg
- внатрешни димензии на корпата : 37 x 80 x 20 cm
тежина 5 kg
- димензии на седиштето: 34 x 88 x 13 cm
тежина 5 kg

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS