Најново
-16%
Електричен мотор (97х68х52 cm.) Електричен мотор (97х68х52 cm.)
4.200 ден.4.980 ден.
4.200 ден.4.980 ден.
-15%
Електричен мотор (122х75х45 cm.) white Електричен мотор (122х75х45 cm.) white
5.500 ден.6.500 ден.
5.500 ден.6.500 ден.
-15%
Електричен мотор (110х76х36 cm.) red Електричен мотор (110х76х36 cm.) red
4.690 ден.5.500 ден.
4.690 ден.5.500 ден.
-15%
Електричен мотор (110х76х36 cm.) yellow Електричен мотор (110х76х36 cm.) yellow
4.690 ден.5.500 ден.
4.690 ден.5.500 ден.
-10%
Kinderkraft подлога за играње LUNO yellow Kinderkraft подлога за играње LUNO yellow
2.682 ден.2.980 ден.
2.682 ден.2.980 ден.
-15%
Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA pink Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA pink
4.230 ден.4.980 ден.
4.230 ден.4.980 ден.
-15%
Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA grey Kinderkraft хранилка 2 in 1 SIENNA grey
4.230 ден.4.980 ден.
4.230 ден.4.980 ден.
-20%
ORION - Транспортер (0-13kg) denim ORION - Транспортер (0-13kg) denim
2.650 ден.3.310 ден.
2.650 ден.3.310 ден.
-20%
ORION - Транспортер (0-13kg) grey ORION - Транспортер (0-13kg) grey
2.650 ден.3.310 ден.
2.650 ден.3.310 ден.
-20%
MamaLove ANGEL (9-36kg) blue MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
3.290 ден.4.100 ден.
3.290 ден.4.100 ден.
MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
 • MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
 • MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
 • MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
 • MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
 • MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
 • MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
 • MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
 • MamaLove ANGEL (9-36kg) blue
 • MamaLove ANGEL (9-36kg) blue

MamaLove ANGEL (9-36kg) blue

3.290 ден.4.100 ден.
Шифра на производ: ANGEL
Достапност: На залиха
Количина:

MamaLove Angel е специјален производ благодарение на безбедноста и комфорот кој го нуди. Дополнителните меки подлоги, премиум опцијата за регулација на висината на држачот за глава, можноста за спуштање и целосно демонтирање на потпирачот за грб со што се добива бустер седиште за поголеми деца, го трансформираат едноставното седиште во заштитнички ангел! 
 
Со седиштето на автомобилот Angel, возењето ќе биде пријатно. Тоа е одлична комбинација на елегантен дизајн, напреден безбедносен систем и функционалност. Најголем акцент во безбедноста на седиштето на автомобилот е на правилното прицврстување на детето и обезбедување соодветна поддршка, што во случај на судир го штити од можни повреди. Наменето за деца од 9 до 36 кг. Прилагодување на висината на потпирачот за глава,
во исто време прилагодлива висина на лентите за рамо,
дополнително намалување на перницата и потпирачот за глава,
Група I, II, III (од 9 месеци до 150 см во висина).
Тестирано според ECE R44 / 04 стандардот.
 
Карактеристики: 
• потпирач за главата прилагодлив на седум висини
• сигурносен појас со пет точки
• странична заштита во пределот на главата и колковите
• потпирачот за грб е прилагодлив на висината на детето
• дополнителна подлога за бебе, отстранлива

Спецификација:

- препорачано за возраст од 6 месеци до 4 години
- димензии: 42/47/65cm
- внатрешни димезнии: 35/30/58cm
- максимално оптоварување: 36kg
- тежина на седиштето: 3.8kg

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Драги потрошувачи,

Со најголемо задоволство  Ви ги претставуваме најквалитетните производи за Вашите бебиња и деца!

 


повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • libertabebecentar@gmail.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS