Најново
Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (black 9 - 36kg.)
 • Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (black 9 - 36kg.)
 • Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (black 9 - 36kg.)
 • Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (black 9 - 36kg.)
 • Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (black 9 - 36kg.)
 • Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (black 9 - 36kg.)

Kinderkraft седиште за во кола ISOFIX FIX2GO - (black 9 - 36kg.)

6.282 ден.6.980 ден.
Шифра на производ: FIX2GO
Достапност: На залиха
Количина:

Детското седиште за во автомобил Kinderkraft ISOFIX FIX2GO е предвидено за деца со тежина од 9 до 36kg.
ISOFIX FIX2GO Kinderkraft детското седиште гарантира безбедно патување за секое дете со сертификат од Европската Унија ECE R44/04.

 

Седиштето има систем ISOFIX+TOP TETHER, додатна подлога на седиштето, опција за подесување на висинат ана наслонот. Детското седиште е обезбедено со сигурносен појас во 3 точки на врзување.

 

АВТОМАТСКО ФИКСИРАЊЕ + TOP TETHER

Едноставно и брзо фиксирајте го седиштето во автомобилот со помош на isofix шините. Top tether – познато како помошно сидро пружа додатна безбедност.
Седиштето можете да го извадите од автомобилот брзо и лесно за да обезбедите повеќе простор во автомобилот доколку е тоа потребно. 

 

ЗА МАЛИ И ГОЛЕМИ

Со додатните помошни подлоги за најмалите деца ќе допринесете за висина и удобност на детето со што возењето ќе биде вистинско уживање. 

 

УДОБНОСТ И СИГУРНОСТ

Со 6 степениот систем за подесување на висината на наслонот, детското седиште секогаш ќе биде прилагодено за висината на малиот патник со едноставен потег на раката. 


ТРОСТЕПЕНА ЗАШТИТА НА СИГУРНОСНИОТ ПОЈАС

Стабилниот и длабок наслон за главата и страничните штитници го штитат подрачјето на главата, рамењата и колковите. 

 

КОМФОР

Специјално профилиран облиј и прозрачниот материјал гарантираат удобност и при долги патувања.

 

СЕКОГАШ ЧИСТО

Едноставното вадење на подлогата пружа опција за перење по потреба. 

 

Предвидено за деца од 9kg дo 36kg.
Димензии: 49x45x65,5 (+15) cm
Тежина: 7 kg 


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

начин на монтирање:

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS