Најново
Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black
 • Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black

Kinderkraft седиште VADO ISOFIX (0-25kg) black

11.980 ден.
Шифра на производ: VADO
Достапност: На залиха
Количина:

Седиштето за во автомобил Kinderkraft VADO isofix овозможува превоз на детето во двата правци на движење! 
Сигурната положба во спротивен смер на возење е предвидена за деца со тежина од 0 до 18кг и има опција за подесуање во две позиции: фетусна и полулежечка. 
Сигурната положба во правец нанапред при движење на воизлото е предвидена за деца со тежина од 9 до 25 кг. Има можност за подесување во полуседечка и седечка позиција.

Висината на наслонот за главата се подесува во дури 5 позиции во зависност од возраста на детето.
Удобното, а пред се безбедното детско седиште за во автомобил Kinderkraft VADO доаѓа со три додатни улошки(подлоги) за најмладите патници кои подоцна може лесно да се извадат. 

Седиштето е поставено на сигурна и цврста подлога која ја зголемува безбедноста. 
Едносавната монтажа е уште полесна благодарение на индикаторскиот систем кој обезбедува правилно поставување на седиштето со прицврстување на isofix шините, затегнување со појасите TOP TETHER и затегнување на внатрешните појаси на самото седиште. 
Благодарение на страничните водичи за монтажа на каишите, појасот можете лесно и брзо да го прицврстете за удобен и сигуен пат. 

Меките подлоги за рамењата допринесуваат за додатна удобност и безбедност за време на возењето - појасите се секогаш на своето место благодарение на системот против лизгање.
На страната од седиштето се наоѓа рачка со чија помош можете да го извадете внатрешниот појас на седиштето со што ќе можете полесно да го сместете или да го извадете вашето дете. 
Меката и удобна облога на седиштето може да се извади за перење.

Kinderkraft VADO детското седиште за во автомобил можете да го монтирате во вашиот автомобил со помож на isofix шините или едноставно со помош на сигуносниот појас кој се наоѓа во автомобилот.

Ширина на седиштето: 46 cm
Висина на седиштето: 62-77 cm
Длабочина на седиштето: 50 cm
Системи за монтирање: Isofix систем и TOP TETHER механизам.
Тежина на седиштето: 14 kg

​начина на монтажа:

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS