Најново
СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)
 • СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)
 • СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)
 • СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)
 • СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)
 • СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)
 • СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)
 • СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)
 • СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)
 • СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)
 • СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)

СЕДИШТЕ ЗА КОЛА - Junior + (Kinderkraft)

3.980 ден.
Шифра на производ: JUNIOR+
Достапност: На залиха
Количина:

Kinderkraft седиште за во кола Junior Plus

Детското седиште JUNIOR PLUS го исполнува ECE R44/04 Европскиот стандард за сигурност.
Изработени се од високо квалитетни материјали.

Десткото седиште Kinderkrat пружа максимална сигурност и удобност на вашето дете во текот на патувањето. Моделите на детски седишта Kinderkraft се меѓу најкупуваните и нивната популарност продолжува да расте. Пред употреба темелно се тестираат и подлежат на детален технички преглед. Со ова го исполнуваат ECE R44/04 сертификатот за безбедност кој е непоходен за пазарот на Европската Унија.

Junior PLUS е иновативен производ наманет за две тежински групи: 15-25 kg и 22-36 kg. После демонтирањето на наслонот, седиштето може да се користи и за поголеми деца како база.

Сигурност:

- Наслонот за главата се подесува по висина и овозможива удобно и сигурно патување. 
- Додатни странични штитници кои ја штитат главата и рамењата за дополнителна сигурност. 
- Појачаната подлога ја штити кичмата.
- Контурното седиште и наслонот за удобност допринесуваат возењето во било кој автомобил да биде забавно. 

Функционалност:

- Со широк опсег за тежината седиштето може да се користи долг временски период, од 10-12 години.
- За деца од група 3 (од 22 до 36 kg) може да се избира транспорт – со или без наслонот.

Удобност и стил:

- Модерен, атрактивен дизајн.
- Висококвалитетни материјали кои обезбедуваат идобност за време на патувањето.
- Седиштето е изработено од полиестер и PVC-a.

OKSFORD материјали.

Отпорен и прозрачен материјал Oksford 300 D 150g/m2. Подлогата се вади и лесно се одржува – погодна за перење во машина на 30 ° C.

Материјалот е изработен од OKSFORD ткаенина (го користат главните производувачи на седишта за автомобили), каде што основата е направена од двострук навој кои го прави материјалот јак и проѕирен истовремено обезбедувајќи проток на воздух. 

Дополнителен комфор. Употреба на мека пења.
Booster седиште – основата на Junior PLUS може да се користи како помошно седиште.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 078 429 865 / 072 221 896
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2020. UKION SHOPS