Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)
 • Tako Jumper V (2 in 1)

Tako Jumper V (2 in 1)

35.980 MKD
без ДДВ: 34.267 MKD
Шифра на производ: JUMPER V
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Tako Jumper V е висококвалитетна количка за бебе која ќе ги израдува сите родители кои сакаат модерна и практична количка.

Многу лесен и исклучително издржлив алуминиумски рам кој е едноставен и лесно се склопува, а системот за склопување гарантира брза монтажа на корпата, седиштето и транспортерот на рамот од детската количка. 

Количките за бебе Tako Jumper V имаат тркала полнети со гел и двоен систем за апсорпција на шок на предните тркала што ја прави количката иделна за возење и по нерамен терен. 

Детската количка е наменета за деца од раѓање па до 3-3,5 години.

Сет TAKO JUMPER V  2во1 вклучува:

Рам – конструкција
Тркала полнети со специјален гел
Длабока корпа
Спортско седиште
Адаптери за транспортерот
Елегантна торба за мајката со подлога за пресоблекување
Затворена елегантна торба за шопинг на рамот од количката (од еко кожа) со опција за заклучување
Покривка за дожд
Мрежа против инсекти
Држач за шише на рамот од количката 

РАМ 
Боја на конструкцијата (рамот): сребро, злато или бакарно злато 
Изработен од лесен и цврст алуминиум 
Лесно склопување и расклопување
Посебна рачка за пренос
Рачка за туркање која може да се прилагодува во повеќе позиции
Систем за заштита од случајно склопување
Модерно и едноставно склопување – Max-click механизам

ТРКАЛА
Гел тркала (полнети)
Анти шок систем (амортизери)
3 пара амортизери (6 амротизери - удобно возење) 
Амортизери на сите 4 тркала - удобна амортизација со вкупно 6 амортризери: 2 на предните тркала, 2 на задните тркала и 2 додатни амортизери на конструкцијата
Предните тркала ротираат 360* и може да се фиксираат, за возење право
Средишна централна кочница на задната осовина
Модерната кочница е со stop-go систем

КОРПА
Гондола/корпа - оригинален дизајн
Внатрешно обложена со памук
Едноставно монтирање на корпата на рамот – Max-click механизам
Деликатна ткаенина и душече внатре во корпата
Модерен систем за вентилација
Зимска прекривка за корпата (штити од остри временси услови)
Опција за прилагодување на наслонот на лежиштето на корпата
Рачката на корпата овозможува лесен транспорт дури и кога внатре и бебето

СПОРТСКО СЕДИШТЕ
Едноставно монтирање на спортското седиште на рамот – Max-click механизам
Опција за монтирање на спортското седиште во двата правци (така да бебето гледа нанапред или назад кон родителот)
Предна зимска прекривка (штити од остри временски услови)
Посебна мека подлога на седиштето
Додатно душече на седиштето
Регулација на наслонот на седиштето во повеќе позиции вклучително и целосно лежечка
Прозор за проветрување на задниот дел од тендата
Модерна вентилација на спортското седиште
Сигурносен појас со 5 точки на врзување
Опција за отстранување на предниот браник
Предниот браник е обложен со еко кожа (едноставно за чистење)
Регулација на висината на држачот за нозе
Држачот за нозе е обложен со еко кожа (едноставно за чистење)

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 070/376/668 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Основна цел на ланецот на ЛИБЕРТА маркетите е да се задоволат потребите на нашите купувачи. Кај нас ќе најдете богат избор на опрема за бебиња и играчки со докажан квалитет и ниски цени.

Задоволни ќе бидеме ако секој ден можеме да најдеме нешто со кое ќе го подобриме нашето работење, со единствена цел да имаме што позадоволни купувачи со што ќе го оправдаме епитетот ЛИБЕРТА БРОЈ ЕДЕН ЗА УБАВИТЕ НЕШТА.

повеќе..

Контакт

 • 043 361 442
 • 070 376 668
 • liberta_negotino@yahoo.com

Facebook

Liberta Bebe Centar © 2019. UKION SHOPS