Најново
-17%
Coccolle хранилка FINO pastel lavander Coccolle хранилка FINO pastel lavander
4.980 ден.6.000 ден.
4.980 ден.6.000 ден.
-17%
Coccolle хранилка FINO turquoise Coccolle хранилка FINO turquoise
4.980 ден.6.000 ден.
4.980 ден.6.000 ден.
-14%
Coccolle Siesta транспортно креветче (brick red) Coccolle Siesta транспортно креветче (brick red)
3.780 ден.4.400 ден.
3.780 ден.4.400 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) dahila red Coccolle количка SIYANA (3 in 1) dahila red
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) safari beige Coccolle количка SIYANA (3 in 1) safari beige
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) urban grey Coccolle количка SIYANA (3 in 1) urban grey
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg poppy red Coccolle седиште ARRA 9-36kg poppy red
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg lunar rock Coccolle седиште ARRA 9-36kg lunar rock
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-17%
Coccolle седиште NERIO 0-36kg celestial blue Coccolle седиште NERIO 0-36kg celestial blue
8.290 ден.10.000 ден.
8.290 ден.10.000 ден.
Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue
  • Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue
  • Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue
  • Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue
  • Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue
  • Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue
  • Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue

Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue

3.980 ден.5.000 ден.
Производител: COCCOLLE
Шифра на производ: ARRA
Достапност: На залиха
Количина:

Дополнителна удобност и безбедност со преминот на автомобилски седишта за поголеми деца!


Coccolle Arra е седиште за автомобил наменето за група 1/2/3 (9-36 кг) што нуди сигурност и удобност на детето во стабилна и издржлива конструкција. Седиштето е брзо и лесно со појас од 3 точки на автомобилот и ќе биде дел од животот на вашето малечко додека употребата на седиште во автомобил повеќе не е неопходна. Изработено од квалитетни материјали, издржливо и добро обложено, седиштето нуди високо ниво на удобност дури и по отстранување на потпирачот за грб, производот може да се користи во режим на подигнување.

Седиштето е опремено со елементи за намалување за групата од 9-18 кг. Но, како што расте детето, седиштето може да се прилагоди така што правилно се вклопува во новите димензии на малиот херој: перниците ќе бидат отстранети, потпирачот за глава ќе се подигне според новата висина и конечно, ќе се отстрани сигурносниот појас, детето ќе го користи автомобилскиот ремен.

Лесно и едноставно за употреба, Coccolle Arra е седиште за автомобил без изофикс, кое може да се користи свртено во правецот на патување. Овој производ е рационална, безбедна и финансиски пријателска опција за групата на која и припаѓа, имајќи предвид дека употребата на седиште во автомобилот е од суштинско значење и задолжителна.

Облогата на седиштето може да се отстрани и измие за да се одржи производот во оптимални хигиенски услови. Покрај тоа, за групата 2/3 (15-36 кг) потпирачот за грб на седиштето за автомобил Coccolle Arra може да се отстрани, производот може да се користи и со кревање на потпирачот за грб.


Главни карактеристики:

- Група седишта за автомобил 9-36 кг, прилагодливи, употребливи и како автомобилски лифт

- Опремен со перница и потпирач за глава

- Изработени од мек материјал, добро обложени и издржливи

- Прилагодлив потпирач за глава во 6 позиции

- Прилагодлив потпирач за грб со лесна положба за спиење, во зависност од седиштето на автомобилот

- Може да се користи свртено кон правецот на патување

- Опремен со отстранлив сигурносен појас од 5 точки

- Облоги за перење

- Опремен со 2 удобни потпирачи за раце

 

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
COCCOLLE Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue Дополнителна удобност и безбедност со преминот на автомобилски седишта за поголеми деца! Coccolle Arra е седиште за автомобил наменето за група 1/2/3 (9-36 кг) што нуди сигурност и удобност на детето во стабилна и издржлива конструкција. Седиштето е брзо и лесно со појас од 3 точки на автомобилот и ќе биде дел од животот на вашето малечко додека употребата на седиште во автомобил повеќе н.. Category: Product #: ARRA Regular price: 3.980 ден. 3.980 Available from: Либерта