Најново
Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey
 • Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey

Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey

6.980 ден.9.190 ден.
Производител: COCCOLLE
Шифра на производ: 17741
Достапност: На залиха
Количина:

Детското седиште за во автомобил Coccolle NOVA претставува систем 4 во 1, што значи дека е единственото седиште кое ќе ви биде потребно за вашето дете, од раѓање до возраст од 12 години, компатибилно за сите возрасни групи: 4 возрасни групи, 6 позиции на грбниот наслон, 10 позиции за прилагодување на навалачката за главата, ротација 360 степени.

Coccolle NOVA претставува економичен продукт бидејќи може да се користи од раѓање до 36 kg или до 12 години. 

Седиштето за во автомобил нуди комфорт и максимална безбедност за време на сите фази на користење, поради фактот што е опремено со "isofix" систем и "top-tether belt", со што се гарантира двојна заштита. 
Coccolle NOVA е единственото седиште кое ќе ви биде потребно почнувајќи од првите денови на животот на бебето, опремено со надградената мека подлога, со максимална густина, обезбедувајќи правилна и удобна позиција на телото.

Материјалите кои се користени во произведувањето на седиштето обезбедуваат максимален проток на воздух, со што се спречува зголемување на темературата за време на користење. Додатната перница за новороденче е удобна, деликатна, може да се извади и за перење. Сигурносните појаси вклучуваат додатни заштитни материјали, зголемувајќи го комфорот и безбедноста на бебето.

Седиштето е наменето за користење за групата 0+ свртено наназад спротивно од правецот на возење, и потоа за групите 1,2 и 3 свртено во правец на движење на автомобилот.
Седиштето поседува 2 позиции за регулација на наслонот за првата фаза на користење и 4 позиции за фазите 1,2 и 3.

- Свртено спротивно од правецот на движење на автомобилот - група 0+
- Свртено кон правецот на движење на автомобилот - групи 1+2+3
- Свртено латерално - кога го ставате дете во седиштето или при вадење на детето од седиштето

Интегриран латерален систем за заштита, со предност за абсорпција на латерални шокови.
Интерираниот “Guard Surround Safety Panels” систем ги абосрбира латералниот шок во случај на удар.
10 позиции за регулација на држачот за глава кој расте заедно со вашето дете. Со регулирање на висината на држачот се зголемува и ширината на седиштето.
Конструкцијата на седиштето вклучува делови изработени од појачан челик - еден од најцврстите материјали, со максимум резултати во случај на удар. ESP пењата, која се користи во производството на седиштето е со опција за намалување на шокот од евентуален удар.
Сигурносните појаси и држачот за глава се регулираат истовремено и автоматски.
Процесот на инсталација на седиштето е многу лесен, се што треба е да ги следете ознаките во боја кој се наоѓаат на самото седиште. Покривката на седиштето може да се извади за перење.

Карактеристики:

Соодветно за користење од 0 до 36kg.
Димензии: 38/47/72cm
Тежина на седиштето: 9.5kg.
Внатрешни димензии: 31/28/50cm
Максимална издржливост: 36kg.
ISOFIX систем за монтажа.
Ротација 360 степени.
Опција за свртување во двата правци на движење.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Распродадено

-25%

Распродадено

Coccolle седиште MYDO 0-36kg urban grey Coccolle седиште MYDO 0-36kg urban grey
10.000 ден.7.500 ден.
10.000 ден.7.500 ден.
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
COCCOLLE Coccolle седиште NOVA 0-36kg grey Детското седиште за во автомобил Coccolle NOVA претставува систем 4 во 1, што значи дека е единственото седиште кое ќе ви биде потребно за вашето дете, од раѓање до возраст од 12 години, компатибилно за сите возрасни групи: 4 возрасни групи, 6 позиции на грбниот наслон, 10 позиции за прилагодување на навалачката за главата, ротација 360 степени. Coccolle NOVA претставува економичен продукт .. Category: Product #: 17741 Regular price: 6.980 ден. 6.980 Available from: Либерта