Најново
-17%
Coccolle хранилка FINO pastel lavander Coccolle хранилка FINO pastel lavander
4.980 ден.6.000 ден.
4.980 ден.6.000 ден.
-17%
Coccolle хранилка FINO turquoise Coccolle хранилка FINO turquoise
4.980 ден.6.000 ден.
4.980 ден.6.000 ден.
-14%
Coccolle Siesta транспортно креветче (brick red) Coccolle Siesta транспортно креветче (brick red)
3.780 ден.4.400 ден.
3.780 ден.4.400 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) dahila red Coccolle количка SIYANA (3 in 1) dahila red
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) safari beige Coccolle количка SIYANA (3 in 1) safari beige
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-22%
Coccolle количка SIYANA (3 in 1) urban grey Coccolle количка SIYANA (3 in 1) urban grey
10.980 ден.13.990 ден.
10.980 ден.13.990 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue Coccolle седиште ARRA 9-36kg pure blue
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg poppy red Coccolle седиште ARRA 9-36kg poppy red
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-20%
Coccolle седиште ARRA 9-36kg lunar rock Coccolle седиште ARRA 9-36kg lunar rock
3.980 ден.5.000 ден.
3.980 ден.5.000 ден.
-17%
Coccolle седиште NERIO 0-36kg celestial blue Coccolle седиште NERIO 0-36kg celestial blue
8.290 ден.10.000 ден.
8.290 ден.10.000 ден.
Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green

Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green

5.790 ден.7.190 ден.
Производител: COCCOLLE
Шифра на производ: 18116
Достапност: На залиха
Количина:

видео презентација:

Кога вашето малечко ќе порасне само малку :) и е подготвено за нова авантура во природа, Coccolle VELO е сигурно една од омилените играчки. Трициклот може да се користи почнувајќи од 9 месеци до 6 години, тоа е возможно поради мултифункционалноста на самиот трицикл.


Немора да се грижите околу комфорот на детето, загарантирано е удобно возење со меката и комфорна подлога со која е обложено целото седиште односно седлото на трициклот како и делот за грбчето на вашето малечко. Навалачката може да се подесува на повеќе нивоа со цел да се обезбеди удобна позиција за повремено спиење на вашето дете, а опцијата за свртување на седиштето обезбедува позиција од која во секој момент ќе гледате што прави детето. Малечкото ќе биде обезбедено во секој момент со помош на сигурносниот појас во 3 точки на врзување и предниот браник за заштита. Рачката за возење на предниот дел од трициклот може да се спушти со цел да се добие пониска и поудобна позиција за спиење на детето додека седиштето е свртено спрема родителот.

Компактен и лесен за употреба, Coccolle VELO трициклот е опремен со интуитивен систем за склопување, метална конструкција, рачка за туркање која се подесува по висина, кочници на задните тркала, штитници од кал на тркалата, со што се комбинираат висококвалитени материјали со најновите технологии од доменот на детски трицикли.
Држачот за нозе ќе обезбеди малечкото да ги одмара нозете за време на прошетките, обезбедувајќи удобна позиција.


Држачот за нозе може да се извади целосно кога дете ќе порасне доволно за да може самото да го вози трициклот со помош на педалите на предното тркало.
Предното тркало е опремено со системот ,,слободно тркало" кој се активира со притискање на копче. Овој систем обезебедува детето да врти на педалата а да не влијае на движење на трициклот. Оваа опција се користи кога детето е доволно големо да ги достигне поделата меѓутоа сеуште е рано само да го вози трициклот.


КАРАКТЕРИСТИКИ:

- Опција за свртување на седиштето 360 степени
- Опција за спуштање на седиштето додека е свртено нанапред
- Опција за целосно спуштање на седиштето во лежечка позиција за спиење кога свртено кон родителот
- Опција за спуштање на рачката за управување
- Два вида на држачи за нозе превидени за различна возраст
- Систем за кочење на задните тркала Dual Wheel Brakes
- Систем ,,Слободно тркало" кој овозможува вртење на педалата без да се влијае на движењето на трициклот - се користи кога детето е доволно големо да ги достигне педалата меѓутоа сеуште е рано само да го вози трициклот
- Голема кошница на конструкцијата која ќе ги собере сите предмети за детето и родителот.
- Сигурносен појас во 3 точки на врзување
- Рачка за туркање и управување на трициклот од родителот
- Подесување на сенилото
- Мека подлога и пријатни материјали на седиштето и навалачката
- Систем за лесно склопување и складирање (го собира во багаж од секој вид на автомобил)


СПЕЦИФИКАЦИЈА:

- Се препорачува за возраст од 9 месеци до приближно 6 години
- Тежина на производот: 8.8kg.
- Максимално оптоварување: 30kg.
- Свртување на седиштето 360 степени
- Систем за склопивање
- Тркала изработени од висококвалитена EVA пења со што се спречува дупчење и пробушување.
- Димензии: 76/49/103cm.
- Димензии склопен: 99/46/46 cm.
- Дијаметар на предното тркало: 30cm
- Дијаметар на задните тркала: 26cm
- Растојание помеѓу задните тркала: 36cm

начин на монтирање:

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Распродадено

-20%

Распродадено

QPlay трицикл NOVA (4 in 1) grey QPlay трицикл NOVA (4 in 1) grey
9.100 ден.7.280 ден.
9.100 ден.7.280 ден.
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
COCCOLLE Coccolle трицикл VELO (4 in 1) green видео презентација: Кога вашето малечко ќе порасне само малку :) и е подготвено за нова авантура во природа, Coccolle VELO е сигурно една од омилените играчки. Трициклот може да се користи почнувајќи од 9 месеци до 6 години, тоа е возможно поради мултифункционалноста на самиот трицикл. Немора да се грижите околу комфорот на детето, загарантирано е удобно возење со меката и комфорна под.. Category: Product #: 18116 Regular price: 5.790 ден. 5.790 Available from: Либерта