Најново
Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green
 • Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green

Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green

7.490 ден.8.500 ден.
Производител: COCCOLLE
Шифра на производ: VELO AIR
Достапност: На залиха
Количина:

Кога вашето малечко ќе порасне само малку :) и е подготвено за нова авантура во природа, Coccolle VELO AIR е сигурно една од омилените играчки. Трициклот може да се користи почнувајќи од 9 месеци до 6 години, тоа е возможно поради мултифункционалноста на самиот трицикл.


Немора да се грижите околу комфорот на детето, загарантирано е удобно возење со меката и комфорна подлога со која е обложено целото седиште односно седлото на трициклот како и делот за грбчето на вашето малечко. Навалачката може да се подесува на повеќе нивоа со цел да се обезбеди удобна позиција за повремено спиење на вашето дете, а опцијата за свртување на седиштето обезбедува позиција од која во секој момент ќе гледате што прави детето. Малечкото ќе биде обезбедено во секој момент со помош на сигурносниот појас во 3 точки на врзување и предниот браник за заштита. Рачката за возење на предниот дел од трициклот може да се спушти со цел да се добие пониска и поудобна позиција за спиење на детето додека седиштето е свртено спрема родителот.

Компактен и лесен за употреба, Coccolle VELO AIR трициклот е опремен со интуитивен систем за склопување, метална конструкција, рачка за туркање која се подесува по висина, кочници на задните тркала, штитници од кал на тркалата, со што се комбинираат висококвалитени материјали со најновите технологии од доменот на детски трицикли.

Држачот за нозе ќе обезбеди малечкото да ги одмара нозете за време на прошетките, обезбедувајќи удобна позиција.


Држачот за нозе може да се извади целосно кога дете ќе порасне доволно за да може самото да го вози трициклот со помош на педалите на предното тркало.
Предното тркало е опремено со системот ,,слободно тркало" кој се активира со притискање на копче. Овој систем обезебедува детето да врти на педалата а да не влијае на движење на трициклот. Оваа опција се користи кога детето е доволно големо да ги достигне поделата меѓутоа сеуште е рано само да го вози трициклот.

 

КАРАКТЕРИСТИКИ:

- Опција за свртување на седиштето 360 степени
- Опција за спуштање на седиштето додека е свртено нанапред
- Опција за целосно спуштање на седиштето во лежечка позиција за спиење кога свртено кон родителот
- Опција за спуштање на рачката за управување
- Гумени тркала на воздушно пумпање.
- Два вида на држачи за нозе превидени за различна возраст
- Систем за кочење на задните тркала Dual Wheel Brakes
- Систем ,,Слободно тркало" кој овозможува вртење на педалата без да се влијае на движењето на трициклот - се користи кога детето е доволно големо да ги достигне педалата меѓутоа сеуште е рано само да го вози трициклот
- Голема кошница на конструкцијата која ќе ги собере сите предмети за детето и родителот.
- Сигурносен појас во 3 точки на врзување
- Рачка за туркање и управување на трициклот од родителот
- Подесување на сенилото
- Мека подлога и пријатни материјали на седиштето и навалачката
- Систем за лесно склопување и складирање (го собира во багаж од секој вид на автомобил)

СПЕЦИФИКАЦИЈА:

- Се препорачува за возраст од 9 месеци до приближно 6 години
- Тежина на производот: 8.8kg.
- Максимално оптоварување: 30kg.
- Свртување на седиштето 360 степени
- Систем за склопување
- Димензии: 76/49/103cm.
- Димензии склопен: 99/46/46 cm.
- Дијаметар на предното тркало: 30cm
- Дијаметар на задните тркала: 26cm
- Растојание помеѓу задните тркала: 36cm

начин на монтирање:

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2022. UKION SHOPS
COCCOLLE Coccolle трицикл VELO AIR (4 in 1) green Кога вашето малечко ќе порасне само малку :) и е подготвено за нова авантура во природа, Coccolle VELO AIR е сигурно една од омилените играчки. Трициклот може да се користи почнувајќи од 9 месеци до 6 години, тоа е возможно поради мултифункционалноста на самиот трицикл. Немора да се грижите околу комфорот на детето, загарантирано е удобно возење со меката и комфорна подлога со која е обло.. Category: Product #: VELO AIR Regular price: 7.490 ден. 7.490 Available from: Либерта