Најново
Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black
 • Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black

Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black

11.800 ден.
Производител: COCCOLLE
Шифра на производ: VIGO
Достапност: На залиха
Количина:

Нудејќи остварливи решенија во однос на безбедноста и удобноста на автомобилот, автомобилското седиште Coccolle Vigo станува совршена опција и за децата и за родителите. Благодарение на ротирачката основа, имате можност да го транспортирате вашето дете и напред и назад во насока на патување со извонредна леснотија. Системот изофикс и ногарката за поддршка не само што обезбедуваат посебна заштита во автомобилот, туку и ја олеснуваат правилната и брза инсталација на производот во автомобилот. Производот е тестиран за безбедност во Ирскиот институт за стандарди (NSAI) и надгледуван од TUV SUD Германија, добивајќи суперлативни оценки за исполнување на стандардот ECE R04 / 44.

Автомобилското седиште Виго нуди можност за свртување наназад, давајќи стабилна и удобна положба до тежина од 18 кг. Производот нуди голема разновидност во секојдневната употреба бидејќи е опремен и опремен со сите потребни елементи за безбедност и удобност: великодушни димензии за периодот на брз раст, перница, редуктор и потпирач за глава за новороденчиња, компоненти со подесување на висина, страничен систем за заштита, изофикс и потпорна нога.

Упатсвото на седиштето за автомобил Coccolle Vigo го прави лесно за користење и прилагодување. Откако ќе го поставите седиштето на едно од соодветните седишта (на седиштата во автомобилот опремени со безбедносен појас со 3 точки), седиштето може да се намести во 5 позиции за навалување. Позицијата 1 нуди највисок степен на наклон и е погодна за деца со тежина помеѓу 0-13 kg, со седиштето поставено со грб во насока на патување. Откако ќе се постави свртено кон правецот на патување, седиштето може да се користи во која било од 5-те позиции на лежење, во зависност од моделот на автомобилот и карактеристиките на неговото седиште. Позицијата 5, воопшто не навалена, е погодна за деца со тежина помеѓу 15-36 кг и ќе се користи кога малиот може да ги користи безбедносните појаси на автомобилот.

Производот е опремен со систем за ротација од 360 степени, за полесна промена на правецот на седиштето, но и за моментот кога треба да седнете или да го тргнете бебето од седиштето. Ваквиот систем е многу корисен без разлика на возраста на детето и го намалува стресот предизвикан од патувањето. Ги потсетуваме родителите дека единствените две препорачани позиции при возење на автомобилот се оние со напред или назад во насока на патување (во зависност од возраста и тежината на детето), ротирачката положба до вратата може да се користи само при мирување. на лице место.

Покрај тоа, Coccolle Vigo е опремен со странични штитници кои обезбедуваат дополнителна заштита во случај на страничен удар. Со цврстата конструкција, направена од материјали погодни за апсорпција на удари и негативна енергија во случај на несреќа, седиштето на автомобилот е направено во согласност со важечките безбедносни прописи и гарантира ефикасна заштита при секое патување. Автомобилското седиште е опремено со сигурносен појас со 5 точки и потпирач за глава што се прилагодува во висина во 11 позиции, за да можете правилно да го приспособите, во зависност од висината на вашето дете.

Квалитетните, добро обложени материјали се уште една од предностите на ова автомобилско седиште бидејќи значително придонесуваат за удобноста на малечкото и корисничкото искуство на родителите. Времето на патот нема да се чувствува на ниво на седиштето во автомобилот благодарение на користената технологија, а хигиената ќе може лесно да се обезбеди благодарение на текстилниот состав кој лесно се чисти. Во исто време, пријатните текстилни материјали обезбедуваат подобра циркулација на воздухот, со што се избегнува прегревање на малечкото на седиштето во автомобилот.

 

Главни карактеристики:

Ротирачко седиште за автомобил 0-36 кг, со изофикс и потпорна ногарка

Повеќе позиции на навалување, со максимален степен на навалување

Погоден за продолжена задна страна, до 18 kg

Опремен со странични заштити кои нудат дополнителна заштита

Тестирано за безбедност во Ирскиот институт за стандарди (NSAI) и надгледувано од TUV SUD Германија, добивајќи суперлативни оценки за усогласеност со ECE стандардот R04 / 44

Квалитетни материјали кои значително придонесуваат за удобноста на малечкото и обезбедуваат подобра циркулација на воздухот


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2022. UKION SHOPS
COCCOLLE Coccolle седиште VIGO 0-36kg diamond black Нудејќи остварливи решенија во однос на безбедноста и удобноста на автомобилот, автомобилското седиште Coccolle Vigo станува совршена опција и за децата и за родителите. Благодарение на ротирачката основа, имате можност да го транспортирате вашето дете и напред и назад во насока на патување со извонредна леснотија. Системот изофикс и ногарката за поддршка не само што обезбедуваат посебна зашти.. Category: Product #: VIGO Regular price: 11.800 ден. 11.800 Available from: Либерта