Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle трицикл VISPO (5 in 1) urban grey

7.980 ден.
10.500 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:VISPO
  • Достапност:На залиха

Релаксирачки прошетки со најмалите!

Сите знаеме дека пешачењето на отворено и физичката активност се многу важни за здрав начин на живот, а тоа важи и за возрасните и за децата, па затоа препорачуваме што почесто да го употребувате трициклот.
Трициклот Vispo е стабилен, издржлив и совршен за сите идни авантури со 3 тркала. Изработен е од иновативен материјал, специјална легура со додаток на магнезиум, а благодарение на тоа имаме лесна рамка, отпорна и без каква било точка на заварување.
Производот е мултифункционален со седиште со ротација од 360 степени за да можете да го користите во саканата положба уште од првите моменти. Положбата за спиење е незаменлива без разлика дали седиштето е свртено кон правецот на движење или свртено кон родителот.

Coccolle Vispo е мултифункционален трицикл на највисоко ниво, опремен со сет на прилагодливи компоненти за да може трициклот да се приближи што е можно поблиску до структурата и потребите на малите корисници. 
Дарежливото седиште е опремено со удобна подлога, а прилагодливиот потпирач за грб ја прави секоја дремка релаксирачка пауза помеѓу прошетките. 
Во положбата еден до друг, кормилото на трициклот се преклопува, давајќи уште поудобна положба на грбот. 
Ротирачкото седиште е вистинска помош за родителите бидејќи можат да го поправат правецот на малечкото со притискање на копче. 
Двата потпирачи за нозе го прават трициклот Vispo идеален производ без оглед на возраста и висината на детето. 
Покрај тоа, за удобност на возрасните, на производот му обезбедивме ергономска и телескопска рачка, прилагодлива на 3 нивоа што го прават потисокот на трициклот лесно и релаксирачко дејство.

Многу сложени производи се комплицирани, но ова не важи за трициклот Vispo бидејќи склопувањето, ракувањето и користењето на производот може да го направи секој, без потреба од техничко знаење или некој посебен талент. 
Трициклот е опремен со систем за слободно тркало, сопирачка на оската и додатоци кои го прават идеален од 1 и пол година. 
Покрај тоа, трициклот Vispo е целосно преклопен, така што кога не се користи, не му треба многу простор за складирање или транспорт.
Заштита од рана возраст: трициклот Vispo е опремен со заштитен појас со 3 точки, заштитен прстен и дарежлива настрешница, така што малечкото ќе има безбедно возење и ќе биде заштитено од временските услови при секое возење. 
Дури и ако не можете да го оставите само на трициклот, можете да бидете сигурни дека елементите наведени погоре му гарантираат на детето удобна и соодветна положба за неговиот развој.
Како додатоци, Coccolle Vispo доаѓа со торба за играчки која може да се закачи на помошната шипка на производот и држач за чаша за секогаш да имате пијалок за малечкото или за вас.


Главни карактеристики:

- Целосно се преклопува со вертикална положба по преклопување
- Кормило со преклопување
- Систем за слободни тркала
- 2 комплети потпирачи за нозе
- Седиште со ротација од 360 степени
- Сопирачки на оската
- Заштитен прстен и појас со 3 точки
- Телескопска матична рачка со 3 позиции за прилагодување
- Рамка од легура на магнезиум
- Безгласни тркала од пена EVA, силни и издржливи

Спецификација:

- Препорачана возраст Од 1 до 5 години
- Тежина на производот (кг) 10,5 кг
- Максимална поддржана тежина (kg) 25 kg
- Реверзибилно седиште ДА
- Систем за преклопување ДА
- Материјал на тркала EVA пена
- Димензии (см) 80х60х90
- Големина на предни/задни тркала 23/20 cm
- Мерач на задното тркало (растојание помеѓу) 0 cm

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново