Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT light green

3.580 ден.
3.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:2WAY NEXT
  • Достапност:На залиха

Kinderkraft 2WAY NEXT баланс велосипед


Посакувате секоја прошетка да биде незаборавна авантура? Баланс велосипедот без педали 2WAY NEXT ќе му обезбеди на вашето дете многу радост, а со тоа ќе помогне на природниот развој на чувството за ромнотежа. 2WAY NEXT го поттикнува развојот на моторичките способности и чувството за простор кај детето. Се одликува со модерен дизајн - неговиот спортски изглед предизвикува внимание. Исто така е лесен и може да се транспортира. Ниската конструкција го олеснува седењето, а седиштето кое се прилагодува по висина овозможува возење и на постари деца.

ПРЕДНОСТИ

Сигурност: 

- Сигурен правец на свртување - опремен е со специјална заштита која го ограничува аголот на свртување и спречува паѓање на детето.
- Големи тркала од EVA пена кои обезбедуваат амортизација и се погодни за возење по нерамен терен. Се карактеризираат со зголемена отпорност на абење.
- Висококвалитетна завршна изработка - без остри рабови.
- Издржлива челична конструкција со издржливост до 35 kg.
- Тестови - сигурноста и квалитетот на производот се потврдени и одобрени во склад со Европскиот стандард EN 71-1.

Удобност:

- Ергономска и лесна челична конструкција која обезбедува стабилност и сигурност.
- Подесување на висината на седиштето и воланот. Најниската можна висина на седиштето е 31 cm, a заради нискиот рам баланс велосипедот е погоден за деца со висина од повеќе од 80 cm.
- Седиште - удобното седиште гарантира комфор за време на возењето, а мекото полнење спречува абразија. Се прилагодува помеѓу 52-59 cm во зависност од висината на детето.
- Волан - рачките кои се изработени од материјал кој спречува лизгање обезбедуваат сигурност. 

Функционалност:

- Детскиот баланс велосипед без педали 2WAY NEXT го развива чувството за рамнотежа. Детето самостојно и природно ги развива моторичките способности. Баланс велосипедот ја подобрува координацијата и чувството за простор.
- Возењето на баланс велосипед е најдобар тренинг и припрема за возење на традиционален велосипед.


Изработка

Материјали:

- Конструкција и волан: челик
- Тркала: EVA пена
- Пластични елементи

Тежина на производот: 3,1 kg.
Тежина на детето: до 35 kg.ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново