Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft баланс велосипед UNIQ honey

3.980 ден.
4.690 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:16458
  • Достапност:На залиха


Дрвениот баланс велосипед UNIQ е наменет за деца со возраст од 2 години. Со меко и стабилно седиште, метлана носечка конструкција во комбинација со брезово дрво, овој баланс велосипед вашето дете ќе го обожава. 

UNIQ баланс велоспиедот е лесен и има две практични рачки за носење.
Обезбедете му на вашето дете учење низ игра. Користењето на баланс велоспиедот му овозможува на вашето дете развој на моторичките способности и ја подобрува координацијата. Детето учи самостојно да одржува рамнотежа и се припрема за возење на класичен велосипед. 

Карактеристики:

За возраст од 2 години до 35кг.

Го развива чуството за рамнотежа и го унапредува моторичкиот развој на детето. 

Лесна и стабилна конструкција дизајнирана во склад со сигурносниот стандард EN 71-1.

Меко седиште монтирано на металниот носач кој има опција за подесување на висината во опсег од 30-40 cm.

Две рачки за носење, на рамот и на воланот.

Дијаметар на тркалата - 28cm

Тркалата изработени од EVA пења ги намалуваат вибрациите за време на возење по нерамен терен.

Квалитетната завршна изработка обезбедува ивиците да немаат груби или остри елементи.

Гумираната рачка за возење спречува пролизгување.

Блокадата на аголот на вртење на воланот спречува прекумерно вртење и паѓање на детето. 

 

Димензии на производот:

Ширина: 40 cm

Дијаметар на тркалата: 28 cm

Должина: 83 cm

Висина: 54 cm

Тежина: 2,7 kg

начин на монтиарање:ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново