Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft трицикл FREEWAY (5 in1) pink

7.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:FREEWAY
  • Достапност:На залиха

Детски и трицикл FREEWAY KinderkraftKinderkraft FREEWAY е детски трицикл кој е совршена алтернатива за леттна количка. Ротирачкото седиште за 360° овозможува возење напред и назад. Ова е одлична опција за помалите деца чии родители не сакаат да ги изгубат од вид за време на прошетката. Детскиот трицикл Kinderkraft FREWAY има можност за монтирање на седиштето во две позиции во однос на пречката и потпирачот за грб поради приспособувањето на трициклот кон телото на детето!! Трициклот Kinderkraft Freeway е дизајниран за возраст од 9 месеци до 5 години! Како што расте детето, можете да отстраните поединечни елементи, како што се оградата, рачката за родителите, потпирачот за грб и тенда - ова овозможува трициклот да се прилагоди на возраста и способностите на детето. Трициклот FREEWAY Kinderkraft го поттикнува развојот на координацијата на движењата и учи самостојно возење - сето тоа додека се забавувате!


Предности


Безбедност:

• Безбедносни појаси со 2 точки што можете лесно да ги прилагодите за да го чувате вашето малечко безбедно додека возите.

• Безбедност обезбедува и оградата над која можете да го врзете појасот меѓу нозете - детето е заштитено од сите страни.

• Функцијата „неактивен“ му овозможува на детето да педали без да го стартува трициклот. Детето со голема радост ги врти педалите, а родителот ја контролира брзината на возење.

• Сопирачките, кои се лесни за употреба, се наоѓаат веднаш до задните тркала.


Удобност:

• Мекиот капак на седиштето ја зголемува удобноста при возењето - може лесно да се отстрани и да се измие.

• Склопувачките потпирачи за нозе до предните тркала се совршени за деца кои сè уште не можат да ги допрат педалите. Им овозможува на постарите деца да се одморат, на пр. по долго патување.

• Тркалата од пена EVA отпорни на пробивање не бараат пумпање, имаат висока отпорност на абење. Покрај тоа, предното тркало има браник.

• Прилагодливата рачка за родители има дури 4 позиции. Овозможува контрола на насоката на возење. Тој е покриен со материјал кој е пријатен на допир.

• Мекиот потпирач за грб го прави возењето на трициклот FREWAY возбудливо и многу пријатно.

• Воланот има мек капак и нелизгачки рачки. Совршен е за учење како вешто и самостојно да ракувате со трицикл.


Функционалност:

• Трициклот расте заедно со детето - елементите што се откачуваат, како што се рачката за родителот, потпирачот за грб, тендата и оградата, овозможуваат трициклот да се прилагоди на возраста и висината на детето. Трициклот FREWAY е наменет за деца од 9 месеци до 5 години!

• Благодарение на малата корпа, малиот може да ги земе најважните работи со себе. Кога седиштето е свртено кон родителот, малото дете може да ги потпре нозете таму.

• Додатоци: комплетот вклучува практичен држач за чашка и ѕвонче.


Материјали:

• рамка: челик

• покривка: полиестер

• тркала: EVA пена


Димензии:

Тркала

• предна 25 см

• грб 20 см


Димензии на трицикл:

• должина: 92 см

• висина: 105 cm

• ширина: 47,5 cm

Висина на рачката за родителот: 90 - 102 см

Ширина на рачката: 40 см

Димензии на седиште:

• ширина: 17 cm

• длабочина: 16 см

Потпирачи за нозе: 13 cm од земјата

Висина на потпирачот за грб: 56 см

Растојание на седиштето од корпата (положба спротивна на насоката на движење): 27 cm


Тежина: 7,9 кг


Димензии/тежина на пакувањето: 63,5 x 31,5 x 37,5 cm/9,7 kg


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново