Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft B-TOUR количка за бебе сет 3 во 1 dark grey

28.980 ден.
32.500 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:B-TOUR
  • Достапност:На залиха


Мултифункционална и пространа количка со спортско седиште и корпа во еден производ!

Брзо и лесно, во зависност од потребите на детето, спортското седиште станува корпа и обратно!

Во комплетот е вклучен и транспортер кој може да се монтира на рамката од количката или во автомобил!


Главните предности:

3 во 1 мултифункционална количка

Дизајнирана за возраст од раѓање до 4 години (22 кг)

Спортско седиште и корпа во едно!

Голема и пространа XL количка

Големи гумени тркала на надувување со амортизирање

Пространа водоотпорна тенда со UPF50 + филтер

Детско седиште MINK и универзални адаптери вклучени во комплетот

Пространото спортско седиште и корпата се навистина со XL големина

Мултифункционална детска количка


Ви ја претставуваме Kinderkraft B-TOUR - мултифункционална количка 3во1 која ќе го послужи вашето дете од раѓање до околу 4 години (макс. 22 кг). Она што ја разликува Kinderkraft B-TOUR е седиштето 2-во-1, кое можете да го промените од корпа во спортско седиште со само неколку движења. Благодарение на ова решение, нема да морате да се грижите за местото каде ќе ја чувате корпата кога вашето малечко ќе порасне. Комплетот вклучува MINK седиште и универзални адаптери кои ви дозволуваат да креирате практичен СИСТЕМ ЗА ПАТУВАЊЕ.

Количката за бебиња Kinderkraft B-tour е една од најдолгите на пазарот (89 см), па дури и постарите деца ќе се чувствуваат удобно во неа. Овие колички ја комбинираат удобноста на детето и родителот - имаат прилагодлива рачка со ергономски облик, обложена со еко кожа. Големите тркала на надувување со апсорпција на удари обезбедуваат непречено возење при одење, а прилагодливиот потпирач за нозе и грб ќе ви овозможат да ја прилагодите количката на потребите на детето кое брзо се менува.


Голема XL корпа

Детско креветче Kinderkraft B-TOUR е едно од најдолгите на пазарот (долго 90 cm, ширина 34 cm)! Ќе биде удобно и за помалите и за постарите деца!


Се трансформира 2 во 1 седиште


Количката 3in1 Kinderkraft B-TOUR има трансформирачко седиште кое лесно може да се трансформира од корпа во спортско седиште. Сè што треба да направите е да ги врзете соодветните ремени - и вие сте подготвени да одите! Благодарение на ова решение, нема да морате да барате место за складирање на лулката по шест месеци.


Удобен душек

Количките доаѓаат со удобен душек за корпата. На детето ќе му биде удобно и меко за време на секоја прошетка.


Вклучени се MINK транспортер и адаптери

Вклучените универзални адаптери одговараат на повеќето автомобилски седишта. Комплетот вклучува и MINK транспортер за деца до 13 кг. Заедно со рамката, количките формираат практичен СИСТЕМ ЗА ПАТУВАЊЕ, кој ќе го олесни секојдневното функционирање со детето.


Големи, полнети тркала

Количките Kinderkraft B-TOUR имаат големи тркала на надувување со апсорпција на удари. Благодарение на тоа, возењето дури и на нерамен терен ќе биде вистинско задоволство за најмалите. Тркалата се изработени од издржлива гума, што ги прави совршени и на градските површини и на тврдите шумски патеки.


Придружник за целиот период на возење

B-TOUR има мултифункционално седиште кое ќе расте со вашето дете! Прво, бебето ќе послужи како удобна долга корпа, а потоа и количка со можност за напред-назад.

Матичната рачка е профилирана и ергономски обликувана. Благодарение на прилагодувањето во 3 чекори, можете лесно да ја прилагодите на вашата висина. Обезбедува удобност и лесно маневрирање.

Пространата тенда е дизајнирана да го заштити детето од сонце и дожд. Водоотпорниот материјал, филтерот кој ги рефлектира сончевите зраци и вентилационата мрежа скриена под ткаенината ќе обезбедат удобни прошетки без оглед на временските услови!

Можете да го прилагодите задниот дел на количката со една рака. Имате избор од 3 позиции. Заедно со прилагодливиот потпирач за нозе во 2 чекори, количката создава совршено место за дремка на свеж воздух. Материјалот што лесно се чисти се наоѓа таму каде што се потпираат стапалата на детето.


Вашето бебе не сака да ве изгуби од вид, но веќе го надминало носачот? Сè што треба да направите е да го поставите седиштето наназад во насока на патување. 


Kinderkfart B-TOUR има удобна сопирачка STOP & RIDE, која се активира одозгора. Количката има и прилагодливи ремени со 5 точки и ротирачка заштитна бариера, која ќе ја осигура безбедноста на вашето дете додека спие или му се восхитува на глетката.

Можете лесно да ја преклопите количката - само неколку чекори за да ја спакувате со себе и да ја однесете на одмор. B-TOUR има и специјален држач на рамката за лесна преносливост.


Комплетот вклучува универзални адаптери, држач за чаши, поктивка за дожд, мрежа за комарци и зимска покривка.


Чантата за пазарење во количката Kinderkraft B-TOUR може да носи до 5 кг. Покрај тоа, можете да ја зголемите, благодарение на велкро лентата на еден од ѕидовите - што го зголемува капацитетот и овозможува лесен пристап.


Тркала:

Предни (дијаметар): 21 см

Задни (дијаметар): 30 см


Преклопена количка:

Висина: 38 см

Ширина: 60 ​​см

Должина: 68 см


Количка со фиксно седиште:

Висина: (до врвот): 114 см

Ширина: 60 ​​см

Должина: 91 см


Корпа - внатрешни димензии:

Ширина: 34 см

Должина: 89 см

Длабочина: 18 см


Корпа - надворешни димензии:

Ширина: 42 см

Висина: 19,5 см

Должина: 94 см


Висина од земја до матичната рачка (мин. И макс.): 96,5 cm - 103,5 cm - 108,5 - 111,5 cm

Ширина на потпирачот за нозе: 30 см

Должина на потпирачот за нозе: 19,5 см

Висина на потпирачот за грб: 49,5 см

Ширина на потпирачот за грб: 32 см

Ширина на седиштето: 32 см

Длабочина на седиштето: 20 см

Вкупна должина на седиштето во лежечка положба: 89 см

Дијаметар на држач за чаши: 7 cm

Растојание на седиштето / количка од земја: 51 см


Транспортер за автомобил Mink:

Длабочина и ширина на седиштето: 28 x 25 cm

Должина и ширина на грбот: 48 x 25 cm

Висина на рачката на секое ниво од земјата: 43, 56 см

Тежина на (рамка + седиште): 13 kg

Тежина на корпата (без рамка): 4,2 kg

Тежина на самата рамка: 8,8 кг


Вклучените адаптери се компатибилни со многу автомобилски седишта, како што се: Kinderkraft®: MINK, Kiddi®: Evoluna I-Size 2, Evolution Pro 2, Maki Cosi®: Mico, Mico AP, Mico NKST, Mico Mak 30, Citi, Cabrio , CabrioFik, Cibek®: Aton, Aton 2, Aton K, BeSafe®: iZi Go, iZi Go Modular, Nuna®: Pipa.

СПЕЦИФИКАЦИЈА


Категорија: колички Kinderkraft

Марка: Киндеркрафт

Возраст: 0+

Пол: унисекс

Големина: без големина

Земја на потекло: Кина

начин на монтирање:

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново