Најново
Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange
 • Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange

Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange

2.980 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: 2WAY NEXT
Достапност: На залиха
Количина:

Kinderkraft 2WAY NEXT баланс велосипед

Посакувате секоја прошетка да биде незаборавна авантура? Баланс велосипедот без педали 2WAY NEXT ќе му обезбеди на вашето дете многу радост, а со тоа ќе помогне на природниот развој на чувството за ромнотежа. 2WAY NEXT го поттикнува развојот на моторичките способности и чувството за простор кај детето. Се одликува со модерен дизајн - неговиот спортски изглед предизвикува внимание. Исто така е лесен и може да се транспортира. Ниската конструкција го олеснува седењето, а седиштето кое се прилагодува по висина овозможува возење и на постари деца.

ПРЕДНОСТИ

Сигурност: 

- Сигурен правец на свртување - опремен е со специјална заштита која го ограничува аголот на свртување и спречува паѓање на детето.
- Големи тркала од EVA пена кои обезбедуваат амортизација и се погодни за возење по нерамен терен. Се карактеризираат со зголемена отпорност на абење.
- Висококвалитетна завршна изработка - без остри рабови.
- Издржлива челична конструкција со издржливост до 35 kg.
- Тестови - сигурноста и квалитетот на производот се потврдени и одобрени во склад со Европскиот стандард EN 71-1.

Удобност:

- Ергономска и лесна челична конструкција која обезбедува стабилност и сигурност.
- Подесување на висината на седиштето и воланот. Најниската можна висина на седиштето е 31 cm, a заради нискиот рам баланс велосипедот е погоден за деца со висина од повеќе од 80 cm.
- Седиште - удобното седиште гарантира комфор за време на возењето, а мекото полнење спречува абразија. Се прилагодува помеѓу 52-59 cm во зависност од висината на детето.
- Волан - рачките кои се изработени од материјал кој спречува лизгање обезбедуваат сигурност. 

Функционалност:

- Детскиот баланс велосипед без педали 2WAY NEXT го развива чувството за рамнотежа. Детето самостојно и природно ги развива моторичките способности. Баланс велосипедот ја подобрува координацијата и чувството за простор.
- Возењето на баланс велосипед е најдобар тренинг и припрема за возење на традиционален велосипед.


Изработка

Материјали:

- Конструкција и волан: челик
- Тркала: EVA пена
- Пластични елементи

Тежина на производот: 3,1 kg.
Тежина на детето: до 35 kg.


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT 2021 blaze orange Kinderkraft 2WAY NEXT баланс велосипед Посакувате секоја прошетка да биде незаборавна авантура? Баланс велосипедот без педали 2WAY NEXT ќе му обезбеди на вашето дете многу радост, а со тоа ќе помогне на природниот развој на чувството за ромнотежа. 2WAY NEXT го поттикнува развојот на моторичките способности и чувството за простор кај детето. Се одликува со модерен дизајн - неговиот спортски .. Category: Product #: 2WAY NEXT Regular price: 2.980 ден. 2.980 Available from: Либерта