Најново
Kinderkraft подлога за играње - 4SMART
  • Kinderkraft подлога за играње - 4SMART
  • Kinderkraft подлога за играње - 4SMART
  • Kinderkraft подлога за играње - 4SMART
  • Kinderkraft подлога за играње - 4SMART
  • Kinderkraft подлога за играње - 4SMART
  • Kinderkraft подлога за играње - 4SMART
  • Kinderkraft подлога за играње - 4SMART
  • Kinderkraft подлога за играње - 4SMART

Kinderkraft подлога за играње - 4SMART

4.980 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: 4SMART
Достапност: На залиха
Количина:

 

Подлогата за играње Kinderkraft 4SMART е вистинскиот избор за вашите малечки!

Kinderkraft 4SMART го поттикнува вашето дете да ги дофати, помести и игра со играчките.

Необичната контрастна подлога е поделена на 4 зони и дополнително влијае на развојот на видот, слухот, допирот и концентрацијата на детето.

 

Зона 1 го развива видот: се состои од контрастни бои - црна, бела и црвена со жолто нагласување. Шарените траки го привлекуваат вниманието на детето и го олеснуваат разликувањето на боите.

Зона 2 го развива слухот: шушкање на играчките кои детето слободно може да ги дофати и по звукот да ги препознае. Бебето исто така ќе ја научи причинско - последичната врска помеѓу допирањето на играчките и испуштање на звук.

Зона 3 го развива допирот: елементите на подлогата кои се од различни текстури обезбедуаат различно искуство при секој допир.

Зона 4 помага малечките да ја вежбаат концентрацијата: Подлогата 4SMART поседува посебно место за прикачување на елементите. Тие го привлекуваат вниманието на детето и го учат да се концентрира на одредена активност.

Сензорна топка

Со подлогата 4SMART добивате и сензорна топка која ќе го направи играњето уште позабавно.

12 контрастни карти

Kinderkraft 4SMART поседува 12 црно бели карти со огледало кои можете да ги понесете со вас на прошетките, да ги закачите на количката или на подлогата.

Прилагодување

Позицијата на играчките може да се регулира во зависност од возраста на детето.

Додатоци

Во комплетот добивате и играчки: огледало, топка, шушкава играчка, плишана крофна, шарени траки и топки кои испуштаат звук. Може да се користат самостојно или да се прикачат на подлогата.

4SMART подлогата за играње е изработена од мек полиестер кој е пријатен на допир.

Играчките се изработени од полиестер и цврста пластика која е безбедна за децата.

Контрастните карти се изработени од висококвалитетна дебела хартија.
 


Димензии: 120/116 cm.

Тежина: 1,1 kg.

Димензии на пакувањето: 65/46/10 cm / 1,6 kg.

 

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft подлога за играње - 4SMART   Подлогата за играње Kinderkraft 4SMART е вистинскиот избор за вашите малечки! Kinderkraft 4SMART го поттикнува вашето дете да ги дофати, помести и игра со играчките. Необичната контрастна подлога е поделена на 4 зони и дополнително влијае на развојот на видот, слухот, допирот и концентрацијата на детето.   Зона 1 го развива видот: се состои од контрастни бои - црна, бе.. Category: Product #: 4SMART Regular price: 4.980 ден. 4.980 Available from: Либерта