Најново
Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)
  • Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)
  • Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)
  • Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)
  • Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)
  • Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)
  • Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)
  • Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)
  • Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)
  • Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)
  • Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)

Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white)

5.480 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: 18063
Достапност: На залиха
Количина:

Kinderkraft ENOCK столче за мали и големи деца!

Цврсто, мултифункционално високо столче за хранење наменето за деца со возраст од 6 месеци до 7 години.
Одговара на традиционалниот стил на кујна или трепезариска маса, а опцијата за подесување на позициите и одстранување на послужавникот ви овозможува лесно да го трансформирате во стол за постаро дете.

 


ПОДЕСУВАЊЕ НА СЕДИШТЕТО
Седиштето на ENOCK може лесно да се прилагоди на возраста и висината на детето.
Седиштето може да се прилагоди во две позиции за помало дете и дури пет позиции за постаро дете!

 


ПОДЕСУВАЊЕ НА ДРЖАЧОТ ЗА НОЗЕ
Високото столче поседува три нивоа за подесување на држачот за нозе додека детето е помало.
За постари деца, може да се подесува во 4 позиции или може целосно да се извади.

 


СИГУРНОСЕН ПОЈАС
Сигурносниот поојас во 3 точки на врзување се подесува во зависност од висината на детето.
Исто така може лесно да се извади кога детето ќе порасне.

 


ШИРОКО СЕДИШТЕ И ЗАОБЛЕН НАСЛОН
Широкото пространо седиште и обликуваниот заоблен наслон ќе обезбедат удобна и безбедна позиција на седење за вашето дете.

 


ПОСЛУЖАВНИК
Послужавникот може лесно да се извади за чистење. Потребно е само да ја избришете површината со влажна крпа.

 


ЛЕСНО И ПРАКТИЧНО
Лесното и практично повеќенаменското столче за хранење ENCOK тежи само 6 кг.
Едноставно може да го преместите од кујната во друга просторија. Изгледа прекрасно во било кој ентериер.


СПЕЦИФИКАЦИЈА

- природни еколошки материјали
- масивно буково дрво и букова шперплоча
- удобно седиште и обликуван заоблен наслон за седење
- удобност и безбедност
- сигурносен појас
- подесување на седиштето и држачот за нозе
- дрвен послужавник за хранење со опција за вадење
- одговара на стандардот EN 14988
- наменето за деца со возраст: од 6 месеци до 7 години!


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft столче за хранење ENOCK (natur + white) Kinderkraft ENOCK столче за мали и големи деца! Цврсто, мултифункционално високо столче за хранење наменето за деца со возраст од 6 месеци до 7 години. Одговара на традиционалниот стил на кујна или трепезариска маса, а опцијата за подесување на позициите и одстранување на послужавникот ви овозможува лесно да го трансформирате во стол за постаро дете.   ПОДЕСУВАЊЕ НА СЕДИШТЕТО Седи.. Category: Product #: 18063 Regular price: 5.480 ден. 5.480 Available from: Либерта