Најново
Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (green tree)
  • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (green tree)
  • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (green tree)
  • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (green tree)
  • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (green tree)
  • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (green tree)
  • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (green tree)
  • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (green tree)
  • Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (green tree)

Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (green tree)

5.480 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: 18041
Достапност: На залиха
Количина:

Видео презентација:

Kinderkraft хранилка YUMMY-Eco (green tree)

Kinderkraft хранилката YUMMY-Еco е стабилна, удобна и пред се безбедна хранилка за вашето дете. Комфорното седиште е изработено од квалитетен материјал и целосно е обложено со еко кожа. Лесно е за одржавање. 

КАРАКТЕРИСТИКИ:

Подесување на грбниот наслон во 3 позиции, вклучително и целосно лежечка

 


Лесна за склопување и складирање

 


Подесување на висината во 7 позиции

 


Комфорно седиште изработено од квалитетна eko-кожа

 


Стабилни ногарки со тркала за лесно преместување
Ногарките се обложени со слој против лизгање

 


Подесување на држачот за нозе во 3 позиции

 


Сигурносен појас со 3 точки на врзување

 

Кошница за мали предмети

ФУНКЦИОНАЛНОСТ И УДОБНОСТ:

Подесување на висината – благодарение на опцијата за подесување на висината во 7 степени, хранилката може лесно да се прилагоди
Наслонот за седење – подесување на наслонот во 3 позиции
Држач за нозе – подесувањето на држачот за нозе обезбедува дополнителна удобност
Подесување на предниот послужавник - овозможува лесно да го поставите детето во хранилката и да го прилагодите растојанието во 3 позиции. Со дополнителниот гратис послужавник леснен е за одржување. 

БЕЗБЕДНОСТА НА ПРВО МЕСТО

Стабилност – цврст рам изработен од лесен и издржлив алуминиум. Подлога против лизгање на предните ногарки.
Сигурносен појас – сигурносен појас во 5 точки. Лесен за прицврстување и отклучување. Лесно се вади и може да се пере.
Гаранција за квалитет – хранилката е во склад со Европскиот стандард за безбедност EN 14988.

ПРАКТИЧНИ РЕШЕНИЈА

Седиште од квалитетна еко кожа – меко и пријатно на допир. Издржлив материјал отпорен на нечистотии. Лесно се чисти.
Брзо склопување – хранилката може брзо и лесно да се склопи.
Практичен транспорт – на задниот дел од хранилката рачка за лесно носење.
Тркала – кои се наоѓаат на задните ногарки го олеснуваат движењето, обложени се со гума со што допринесуваат да не го изгребете подот на просторијата. 

Тежина: 8,4 kg


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

начин на монтирање:

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft хранилка - Yummy Eco (green tree) Видео презентација: Kinderkraft хранилка YUMMY-Eco (green tree) Kinderkraft хранилката YUMMY-Еco е стабилна, удобна и пред се безбедна хранилка за вашето дете. Комфорното седиште е изработено од квалитетен материјал и целосно е обложено со еко кожа. Лесно е за одржавање.  КАРАКТЕРИСТИКИ: Подесување на грбниот наслон во 3 позиции, вклучително и целосно лежечка   Лесн.. Category: Product #: 18041 Regular price: 5.480 ден. 5.480 Available from: Либерта