Најново
Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS magic coral pink
  • Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS magic coral pink
  • Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS magic coral pink
  • Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS magic coral pink
  • Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS magic coral pink
  • Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS magic coral pink
  • Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS magic coral pink

Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS magic coral pink

3.690 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: FLY PLUS
Достапност: На залиха
Количина:

FLY PLUS баланс велосипед велосипеди Kinderkraft
 
Брз, лесен и лесен за маневрирање - велосипедот за рамнотежа FLY PLUS ги има сите! Пастелните бои и светлата рамка ќе ги воодушеват и децата и нивните родители.
Kinderkraft FLY PLUS е велосипед за туркање кој е целосно усовршен - има ретро дизајн и лесни тркала од пена отпорни на пробивање.
Ергономското седиште со мека подлога значи дека вашето дете може да биде удобно дури и додека вози на груб терен!
Седиштето има многу прилагодливи опции - можете да ја прилагодите висината и за малите и за постарите деца.
Велосипедот Kinderkraft FLY PLUS има ограничена ротација на воланот, што ќе го заштити вашето дете од неконтролирано вртење и паѓање додека вози.
 
Безбедност:
• Големите гуми (30 cm во дијаметар) се направени од пена отпорна на дупчење со зголемена отпорност на абење и ја зголемуваат стабилноста.
• Kinderkraft FLY PLUS има ограничена ротација на воланот - ова спречува ненадејни, опасни вртења за време на лудо возење.
• Воланот е опремен со анти-лизгачки гумени рачки, кои му помагаат на вашето дете да постигне цврсто држење.
• Велосипедот Kinderkraft FLY PLUS му помага на вашето дете да развие чувство на рамнотежа и маневрирање. Возењето ги учи како да се однесуваат на пешачки патеки и патишта.
 
Стабилност:
• Велосипедот е дизајниран за најмладите корисници - Kinderkraft FLY PLUS е идеален за деца од три години!
• Рамката е направена од едно парче магнезиум, што го прави велосипедот цврст и лесен. Родителите ќе можат без проблем да го подигнат на неколку скалила. Ниту постарите деца нема да имаат проблеми со носењето.
 
Функционалност:
• Благодарение на лесната рамка, велосипедот за рамнотежа Kinderkraft FLY PLUS го олеснува маневрирањето на детето, без оглед на возраста. И како што детето старее, исто така го учи како правилно да сопира и да врти.
• Мекото седиште има многу опции за прилагодување на висината (33-42 см). Можете лесно да го прилагодите велосипедот на висината на вашето дете.
 
Состав
Материјали:
• Рамка: легура на магнезиум
• Предна вилушка: челик
• Рачки: TPR гума
• Тркала: EVA пена отпорна на дупчење
 
Димензии:
• Должина: 85 см
• Висина: 53 cm
• Ширина на воланот: 39 cm
• Дијаметар на тркалото: 30 cm
• Висина до седиштето: 33-42 cm
 
Тежина: 3,75 кг
 
Возраст: од три години
Максимално оптоварување: 35 kg

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2022. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft баланс велосипед FLY PLUS magic coral pink FLY PLUS баланс велосипед велосипеди Kinderkraft   Брз, лесен и лесен за маневрирање - велосипедот за рамнотежа FLY PLUS ги има сите! Пастелните бои и светлата рамка ќе ги воодушеват и децата и нивните родители. Kinderkraft FLY PLUS е велосипед за туркање кој е целосно усовршен - има ретро дизајн и лесни тркала од пена отпорни на пробивање. Ергономското седиште со мека подлога значи дека вашет.. Category: Product #: FLY PLUS Regular price: 3.690 ден. 3.690 Available from: Либерта