Најново
Распродадено
Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey
 • Kinderkraft лулашка LULI grey

Kinderkraft лулашка LULI grey

6.980 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: 212
Достапност: Распродадено
Количина:

Електричен релаксатор/лулашка KINDERKRAFT LULI

- Предвидено за деца со возраст од раѓање до 9 kg.
- Лулашката работи без звук за време на лулањето.
- Опција за лулање лево / десно.
- Подесување на времето на лулање (тајмер) 8, 15 или 30 минути.
- Подесување на 5 нивоа на брзина на лулање.
- Подесување на сигурносниот појас во 5 точки на врзување.
12 вградени мелодии.
- Подесување на јачината на звукот на мелодиите.
- Опција за рачно лулање кога е исклучено електричното автоматско лулање.
- Мека подлога на седиштето
- Обрач со плишани играчки на лулашката кој е позициониран така што ќе го привлече вниманието на детето додека се лула.
- Обрачот може да се извади, а играчките да се користат за самостално играње.
- Едноставна монтажа и демонтажа.
- Лулашката е произведена во склад со Европските безбедносни стандарди EN: 16232, EN 12790, EN71.


СИГУРНОСТ

Лулашката Kinderkraft LULI поседува сигурносен појас во 5 точки на врзување со опција за подесување според висината на детето. Истовремено обезбедува и удобност на детето.
LULI се карактеризира со цврста, стабилна конструкција која може да се фиксира во статична положба (функција на корпа за бебе).
Ги исполнува Европските безбедносни стандарди EN16232: 2013 + A1: 2018 i EN12790: 2009 за производи кои се наменети за деца.


УДОБНОСТ

LULI нежно го лула бебето од една на друга страна - на бебето му е многу поудобно во таа положба.
Седиштето поседува мека подлога која дополнително ја зголемува удобноста.
Luli релаксаторот/лулашка e многу лесен, со што се олеснува преносот од соба во соба, а благодарение на едноставниот систем за склопување, лулашката лесно може да се складира и транспортира.
Лулашката LULI се полни на два начина: со батерии (не се вклучени) или со помош на USB кабел (вклучен е во комплетот). Сега недостатокот на батерии во домот нема да претставува проблем.
Поради дизајнот, ставањето на детето во релаксаторот е многу лесно.


ФУНКЦИОНАЛНОСТ

Лулашката LULI поседува 5 брзини на лулање - со што се овозможува контрола не само на брзината на лулање, туку и прилагодување на брзината на индивидуалните потреби на детето.
Поседува дури 12 вградени мелодии - ако бебето полека заспива, само со едно притискање изгасете ја музиката.
Подлогата внатре во седиштето обезбедуваат подршка за телото.
Лулашката ќе го заспие бебето, а благодарение на тивкиот механизам за лулање без звук, бебето ќе продолжи да спие.
Обрачот со плишани играчки има интересен дизајн кој се вклопува во сечиј ентериер.
Навлаката на седиштето е мека и пријатна на допир. исто така може да се извади - едноставна за одржување.

- Тежина на релаксаторот: 4,2kg.

- Должина на кабелот за полнење: 155cm.

- Висина на релаксаторот: 55c5cm
- Ширина на релаксаторот: 61,5cm
- Должина на релаксаторот: 51,5cm

- Димензии на седиштето: 72,5x49cm
- Внатрешност на седиштето: 48,5x39,5cm

- Конструкција: челик
- Седиште: полиестер
- Играчки: плиш
- Останати елементи: пластика

Предвидено за деца од раѓање до 9kg.

Вршиме достава до дома.
Нарачки на тел: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2022. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft лулашка LULI grey Електричен релаксатор/лулашка KINDERKRAFT LULI - Предвидено за деца со возраст од раѓање до 9 kg. - Лулашката работи без звук за време на лулањето. - Опција за лулање лево / десно. - Подесување на времето на лулање (тајмер) 8, 15 или 30 минути. - Подесување на 5 нивоа на брзина на лулање. - Подесување на сигурносниот појас во 5 точки на врзување. 12 вградени мелодии. - Подесување на јачи.. Category: Product #: 212 Regular price: 6.980 ден. 6.980 Available from: Либерта