Најново
Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden
 • Kinderkraft лулашка LUMI wooden

Kinderkraft лулашка LUMI wooden

7.750 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: LUMI
Достапност: На залиха
Количина:

Наменет за деца од раѓање до 9 кг
Релаксаторот работи многу тивко за време на лулање
Можност за замавнување десно / лево
Поставување време на лулањето (тајмер) - 8, 15 или 30 минути
Приспособување на 5 нивоа на брзина на лулање
Прилагодливи сигурносни појаси во 5 точки за прицврстување
12 вградени мелодии
Мелодијата може да се исклучи со притискање на копче
Благодарение на технологијата на контролната табла, лесно можете да го поврзете телефонот со лулашката (Bluetooth или USB) за да ја пуштите омилената песна на вашето дете.

Рачна контрола на лулање е можна кога автоматското нишање не е вклучено
Мека влошка со можност за складирање
Седиштето е изработено од мек полиестерски материјал
Ремен со кадифни играчки на лулашката поставен така што ќе го привлече вниманието на детето додека се лула
Лентата може да се отстрани и играчките да се отстранат за независна игра
Лесно склопување и расклопување
Релаксаторот е произведен во согласност со барањата на европските стандарди за безбедност EN: 16232, EN 12790, EN71

БЕЗБЕДНОСТ

Столчето за лулка Kinderkraft LULI има прилагодливи сигурносни појаси со 5 точки, кои во исто време обезбедуваат удобност на детето. Ремените имаат широк и мек ремен за делот меѓу нозете.
Bouncer-rocker функцијата ви овозможува да ја прилагодите висината на ремените на 2 нивоа.
LULI има цврста, стабилна конструкција која може да се заклучи во статична положба (функција на лулка).
Ги исполнува европските стандарди за безбедност EN16232: 2013 + A1: 2018 и EN12790: 2009 за производи наменети за деца.

УДОБНОСТ

ЛУЛИ нежно го ниша бебето од една на друга страна - на бебето му е поудобно во таа положба.
Седиштето има мека влошка што дополнително ја зголемува удобноста на детето.
Релаксаторот LULI е многу лесен, што го олеснува движењето од соба во соба. И благодарение на едноставниот систем за преклопување и одвивање, лесно се складира и транспортира.
LULI се напојува на два начина: со батерии или преку USB кабел. Ненадејниот недостаток на батерии во куќата повеќе нема да биде проблем.
Прилагодлив ремен за играчки, прикачен од двете страни, лесен за инсталирање и отстранување. Постојат 2 кадифени играчки што ќе го заинтересираат детето и ќе ја стимулираат неговата имагинација. 

ФУНКЦИОНАЛНОСТ

LULI има 5 брзини на лулање - ова ви овозможува не само да ја контролирате брзината, туку и да ја прилагодите на индивидуалните потреби на детето.
Има дури 12 вградени мелодии - ако вашето бебе полека заспива, исклучете ја музиката со само еден клик.
Отстранливата влошка му овозможуваат на детето целосна поддршка за телото и подобро прилагодување на висината на детето.
Релаксаторот ќе го заспие бебето, и благодарение на тивкиот механизам за нишање, бучавата од лулањето нема да го попречи сонот на детето.
Обрачот за играчки има прекрасен дизајн, благодарение на што се вклопува во секој ентериер. Не само што ќе изгледа одлично во детската соба, туку и во дневната соба.
Облогата на релаксаторот е мека и пријатна на допир. Исто така, може да се отстрани - лесно се чисти.

За деца на возраст над 0 години (до 9 кг)

Тежина на релаксаторот: 3,1 кг

Димензии на нишање: 97х57х13 см

Големина на седиштето: вкупно: 72,5 cm x 50,5 cm внатре: 45,5 cm x 34,5 cm

Должина на кабелот за напојување: 155см

Димензии: 55,5 x 60,5 x 51,5 см

​начин на монтирање:


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft лулашка LUMI wooden Наменет за деца од раѓање до 9 кг Релаксаторот работи многу тивко за време на лулање Можност за замавнување десно / лево Поставување време на лулањето (тајмер) - 8, 15 или 30 минути Приспособување на 5 нивоа на брзина на лулање Прилагодливи сигурносни појаси во 5 точки за прицврстување 12 вградени мелодии Мелодијата може да се исклучи со притискање на копче Благодарение на технологијат.. Category: Product #: LUMI Regular price: 7.750 ден. 7.750 Available from: Либерта