Најново
Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey
  • Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey

Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey

2.980 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: MILO
Достапност: На залиха
Количина:

Kinderkraft MILO е ергономска носилка за деца на возраст од 3 месеци до околу 4 години (20 кг).
Слободните раце на родителите и блискоста со малото дете - ова се важни карактеристики што ги исполнува носилката за бебиња МИЛО.
Kinderkraft MILO овозможува 2 позиции за носење на детето: на стомакот на родителот и на грбот, обезбедувајќи му на детето ергономска положба (положба на жаба), што секако влијае на правилниот развој на бебето.
Благодарение на решенијата што ги има MILO, го поттикнува правилниот развој на колковите и го намалува ризикот од развој на дисплазија. Покрај тоа, носилката има ремени кои лесно можете да ги прилагодите и скратите. Благодарение на тоа, MILO може да се прилагоди на големината на вашето дете. Можете исто така лесно да имате појас околу половината за да ја направите носилката совршено да ви прилега.

Ергономска носилка MILO

Носачот за бебиња MILO ви овозможува да поминувате време со вашето бебе кога го носите на грб или стомак.
Со MILO можеме да одиме со бебето насекаде со двете раце слободни.
Купувањето, одговарање на пораки, отворање врати или каква било друга активност повеќе не е проблем за родителите.

Безбедност

Kinderkfaft MILO обезбедува решение првенствено фокусирано на безбедноста на бебето. Детето во носилката МИЛО секогаш зазема ергономска положба - нозете се превиткуваат со буквата М, а грбот е заоблен. Од друга страна, материјалот што дише обезбедува добра поддршка за главата. MILO, исто така, обезбедува удобност за време на спиењето, како и за време на прошетка со родител. Потврда за правилната положба на бебето, што и обезбедува удобност и правилен развој на колковите, е наградата што ја доби MILO - сертификат од Меѓународниот институт за дисплазија на колк. Покрај тоа, превозникот ги европските стандарди за безбедност дефинирани со CEN TR 16512: 2015.

Удобност на секој чекор

Родителите и децата ќе ги ценат придобивките и удобноста од користењето на носилката за бебиња MILO.
MILO се карактеризира со прецизно вклопување во фигурата на родителот, што обезбедува дури 6 точки за прилагодување. Покрај тоа, не предизвикува премногу притисок, бидејќи ремените се наредени. Ремените се исто така меки и широки, добро ја распределуваат тежината на детето. Ако сакате да ги скриете ремените на ремените, тоа е можно благодарение на еластичниот систем. Дополнителна предност на MILO е широкиот појас со џеб. Можете да ставите мали секојдневни работи што сакате да ги имате при рака.

За секого - за помали и постари деца

Носилката MILO е наменета за бебиња постари од 3 месеци. Единственото ограничување е поврзано со тежината на детето - MILO е погоден за деца до 20 кг тежина. Тоа ви овозможува да го носите бебето во две положби - на стомакот или на грбот.

Предности на употреба

Материјалот од кој е направен е комбинација од памук и полиестер. Памукот е одговорен за фактот дека материјалот не се истегнува, додека полиестерот е лесен за чистење, брзо се суши, е издржлив и отпорен на брчки.
Тежината на носилката е помала од 0,39 кг. Исто така, лесно се преклопува, лесно можете да го ставите MILO во торба или ранец.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft MILO носилка за бебе (кенгур) - grey Kinderkraft MILO е ергономска носилка за деца на возраст од 3 месеци до околу 4 години (20 кг). Слободните раце на родителите и блискоста со малото дете - ова се важни карактеристики што ги исполнува носилката за бебиња МИЛО. Kinderkraft MILO овозможува 2 позиции за носење на детето: на стомакот на родителот и на грбот, обезбедувајќи му на детето ергономска положба (положба на жаба), што сек.. Category: Product #: MILO Regular price: 2.980 ден. 2.980 Available from: Либерта