Најново
Распродадено
Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow
 • Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow

Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow

3.490 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: RUNNER
Достапност: Распродадено
Количина:

Дрвен баланс велосипед Kinderkraft RUNNER

Kinderkraft RUNNER е совршен за активни мали велосипедисти. Соодветен е за деца од 3 години, а може да се користи до тежина од 35 kg. Неговата издржлива конструкција е произведена во склад со најновите сигурносни стандарди, а воланот за управување е со ограничен агол на свртување со што се намалува ризикот за паѓање за време на возењето. Kinderkaft RUNNER обезбедува радост и забава за вашите малечки, а истовремено ги развива координацијата, рамнотежата и моторичките способности. Кога детето ќе се умори, родителите лесно може да го носат велосипедот со помош на рачката на рамот.

ПРЕДНОСТИ

Сигурност:

- Воланот за управување со гумените рачки спречува лизгање на рацете дури и во најтоплите денови.
- Воланот е опремен со посебен систем за заштита (блокада на аголот на свртување) кој го ограничува свртувањето и спречува паѓање на детето. Обезбедува лесно управување на велосипедот.
- Конструкцијата на велосипедот е изработена од внимателно избрано дрво од бреза. Сите делови се со висококвалитетна завршна изработка без остри делови.
- Тркалата со лежишта од 12 инчи се изработени од квалитетна и издржлива EVA пена која е отпорна на абење и ги апсорбира сите вибрации и удари. На тркалата се наоѓаат интересни форми кои оставаат трага за време на возењето и гарантираат дека детето нема да се загуби.
- Сигурноста на конструкцијата е тестирана и поседува сертификат EN71-1.

Удобност:

- Мекото седиште може да се прилагодува по висина во опсег од 37 до 44 cm и може да се користи долг временски период. Меката облога обезбедува удобност.
- Воланот е со рачки кои се изработени од гума која е пријатна на допир и обезбедува удобност за време на возењето.
- Базата на седиштето е прекриена со мека пластика која значително влијае на удобноста за време на возењето особено по нерамен терен.
- Рачката за носење која се наоѓа на рамот им овозможува на родителите удобно носење на велосипедот додека малечкото го запознава светот на своите нозе.

Функционалност:

- Kinderkraft RUNNER го развива чувството за орджување на рамнотежа кај децата. Возењето на него истовремено претставува и одлична забава.
- Велосипедот ги развива моторичките способности и координацијата кај децата. Истовремено, додека детето го вози велосипедот, поминува време на отворено и на свеж воздух.
- RUNNER е совршен за припремање на детето за класичен велосипед со педали.
- Возењето на велосипед без педали е интуитивна активност и обезбедува многу радост, а детето истовремено учи одлично да се забавува.


Изработка

Материјали:

- Тркала: EVA пена
- Рам: дрво од бреза
- Рачки: гума

Димензии:

- ширина: 38 cm
- должина: 83 cm
- висина: 54 cm
- дијаметар на тркалата: 28 cm
- опсег на прилагодување на седиштето по висина: 37 - 44 cm

- тежина на производот: 3,4 kg
- димензии на пакувањето: 55/32/16 cm / 4 kg


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft баланс велосипед RUNNER nature yellow Дрвен баланс велосипед Kinderkraft RUNNER Kinderkraft RUNNER е совршен за активни мали велосипедисти. Соодветен е за деца од 3 години, а може да се користи до тежина од 35 kg. Неговата издржлива конструкција е произведена во склад со најновите сигурносни стандарди, а воланот за управување е со ограничен агол на свртување со што се намалува ризикот за паѓање за време на возењето. Kinderkaft .. Category: Product #: RUNNER Regular price: 3.490 ден. 3.490 Available from: Либерта