Најново
Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green
 • Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green

Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green

3.690 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: SPACE 2021
Достапност: На залиха
Количина:

Kinderkraft SPACE 2021 баланс велосипед.

Kinderkraft SPACE е производ кој го разива чувството за рамнотежа кај детето. Ќе му помогне да ги развие моторичките способности и ќе го припреми за возење на класичен велосипед. Освен тоа, SPACE поседува рачна кочница со што се зголемува безбедноста. Исто така многу е лесен, а неговите големи тркала од EVA пена се отпорни на пробушување. Држачот за нозе е погоден за одмарање на нозете за време на возењето.

ПРЕДНОСТИ

Сигурност:

- Сигурна рачна кочница поставена на десната страна од воланот му овозможува на вашето дете веднаш да запре кога тоа е потребно.
- Големи тркала (дијаметар 28 cm) изработени од EVA пена кои се отпорни на пробушување и ги апсорбираат сите вибрации и удари за време на возењето. Отпорни се на абење и ја зголемуваат стабилноста на велосипедот.
- Бравата на воланот е со ограничена можност за свртување со што се спречува паѓање на детето.
- Гумените рачки спречуваат лизгање на рацете.
- Производот е испитан и проверен во склад со Европскиот безбедносен стандард EN 71-1.

Практичност:

- Практичен држач за нозе обложен со материјал кој спречува лизгање, овозможува одмарање на нозете за време на возењето.
- Удобно и меко седиште кое обезбедува удобност за време на возењето. Седиштето и воланот може да се прилагодуваат по висина во зависност од возраста на детето.

Функционалност:

- Ергономскиот и лесен дизајн го олеснува носењето на баланс велосипедот по скали.
- Практична торба на воланот во која може да се сместат сите неопходни предмети.

Додатоци:

- Ѕвонче на воланот кое му овозможува на детето да ги предупреди пешаците и другите велосипедисти дека поминува.
- Торба за додатоци на воланот која му овозможува на детето со себе да ја понесе омилената играчка.

Состав на материјалите:

- Конструкција и волан: челик
- Тракала: издржлива EVA пена, отпорна на абење и пробушување
- Мали пластични елементи

Димензии:

- Висина: 59 cm
- Должина: 84 cm
- Ширина: (волан) 36 cm
- Тркала: (дијаметар) 28 cm

Тежина на производот: 3,1 kg
Тежина на детето: до 35 kg

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft баланс велосипед SPACE 2021 light green Kinderkraft SPACE 2021 баланс велосипед. Kinderkraft SPACE е производ кој го разива чувството за рамнотежа кај детето. Ќе му помогне да ги развие моторичките способности и ќе го припреми за возење на класичен велосипед. Освен тоа, SPACE поседува рачна кочница со што се зголемува безбедноста. Исто така многу е лесен, а неговите големи тркала од EVA пена се отпорни на пробушување. Држачот за .. Category: Product #: SPACE 2021 Regular price: 3.690 ден. 3.690 Available from: Либерта