Најново
-20%
Седиште HAPI OZY 0-36kg blue Седиште HAPI OZY 0-36kg blue
7.980 ден.10.000 ден.
7.980 ден.10.000 ден.
-20%
Седиште HAPI OZY 0-36kg red Седиште HAPI OZY 0-36kg red
7.980 ден.10.000 ден.
7.980 ден.10.000 ден.
-19%
QPLAY тротинет FUTURE green QPLAY тротинет FUTURE green
2.990 ден.3.690 ден.
2.990 ден.3.690 ден.
-19%
QPLAY тротинет FUTURE blue QPLAY тротинет FUTURE blue
2.990 ден.3.690 ден.
2.990 ден.3.690 ден.
-19%
QPLAY тротинет FUTURE red QPLAY тротинет FUTURE red
2.990 ден.3.690 ден.
2.990 ден.3.690 ден.
-25%
QPLAY баланс туркало - CUTEY blue QPLAY баланс туркало - CUTEY blue
2.180 ден.2.900 ден.
2.180 ден.2.900 ден.
Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)
 • Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)
 • Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)
 • Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)
 • Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)
 • Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)
 • Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)
 • Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)
 • Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)
 • Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)
 • Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)
 • Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)

Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black)

17.980 ден.20.000 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: 18068
Достапност: На залиха
Количина:

Веќе добро познатата MOOV количка за бебе ни пристига во нова, унапредена верзија XMOOV.
Мултифункционалната XMOOV количка е предвидена за возраст на детето од раѓање до 22kg.

ТРАНСФОРМАЦИЈА


Три потега за доволни за трансформација на корпата во спортско седиште.
Брзо и едноставно обезбедете удобна положба на вашето бебе без вадење и монтирање на делови од корпата и спортското седиште на рамот од детската количка!

ТРКАЛА


Издржливите тркала на напумпување се отпорни на абразија и гарантираат совршено движење на тлото со што се обезбедува висока удоност при возењето дури и по нерамен терен.
Предните тркала имаат опција за ротирање за 360 степени. Постои опција за фиксирање на преднте тркала за рамно возење во еден правец. 
Благодарение на амортизерите возењето е удобно.
Централната кочница stop&ride ги блокира тркалата и е прилагодена за секого. 

8 ПОЛОЖБИ НА РАЧКАТА


Рачката за туркање може да се подесува во 8 позиции.
Обложена е со еко кожа која спречува пролизгување.

ДВА ПРАВЦИ НА ВОЗЕЊЕ


Опцијата за ротација во двата правци на движење овозможува вашето бебе да гледа во посакуваниот правец. 


3 положби на седиштето - лежечка, полуседечка и седечка, подесувањето е брзо и лесно со помош на рачка. 


Со помош на адаптерите транспортерот може да се монтира на рамот од детската количка или самостално да се инсталира во автомобил со помош на сигурносните појаси. 

ЕДНОСТАВНО СКЛОПУВАЊЕ


Рамот на детската количка се склопува многу брзо и едноставно. 
Благодарените на сигурносниот механизам, конструкцијата неможе да се отвори за време на транспортот. 

ВЕНТИЛАЦИЈА


Големата мрежа на седиштето гарантира додатна вентилација и на родителите им пружа можност во секој момент да го гледаат бебето додека лежи или седи... 
Пространата тенда штити од сонце или ветер. Зимската навлака за студените денови едноставно се монтира и пружа топлина за вашето бебе. 

ТОРБА


Големата, модерна торба за мајката е доволно пространа за да во неа ставете се што ви е потребно за време на шетањето. 
Можете да ја монтирате на рамот од детската количка или да ја носете самостално.

5 ТОЧКИ НА ВРЗУВАЊЕ


Сигурносните појаси во 5 точки на врзување гарантираат безбедност и сигурност. Рамките кои се подесуваат имаат меки облоги за додатна безбедност. Елементите лесно се вадат и може да се перат.

ДОДАТНА ОПРЕМА


Мрежа против инсекти, покривка за дожд, држач за чаша и зимска навлака.

ПРЕЧКА КОЈА СЕ ВАДИ


Заштитната преграда на спортското седиште може да ротира за 360 степени што ви овозможува лесно да го ставете вашето дете во количката.
За максимална удобност, во зависност од потребите, се одвојува од едната или двете страни.

ШОПИНГ ТОРБА


Шопинг торбата на рамот од количката е со носивост до 4 kg и е доволно пространа да ставете се што ви е потребно за вашето дете за време на шетањето.

Тежина на рамот: 8,5 kg
Тежина на корпата: 5,5 kg
Тежина на транспортерот: 3,3 kg
Дијаметар на предните тркала: 20 cm
Дијаметар на задните тркала: 30 cm

начин на монтирање

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 (black) Веќе добро познатата MOOV количка за бебе ни пристига во нова, унапредена верзија XMOOV. Мултифункционалната XMOOV количка е предвидена за возраст на детето од раѓање до 22kg. ТРАНСФОРМАЦИЈА Три потега за доволни за трансформација на корпата во спортско седиште. Брзо и едноставно обезбедете удобна положба на вашето бебе без вадење и монтирање на делови од корпата и спортското седиш.. Category: Product #: 18068 Regular price: 17.980 ден. 17.980 Available from: Либерта