Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Автомобил на акумулатор - Audi Q8 black licensed design

16.000 ден.
20.000 ден.
  • Шифра:Audi Q8 black
  • Достапност:На залиха

Audi Q8 Electric Ride On Car 


Детската верзија на Audi Q8 наликува на нејзиниот еквивалент со целосна големина речиси во секој инч - со таа разлика што се напојува од батерија. Детскиот автомобил  е фантастичен кросовер кој ќе се носи со сите услови. Големите EVA тркала направени од пластика гарантираат удобно возење на различни површини. Дали сте подготвени да возите?


Автомобилот со батерии се карактеризира со модерен дизајн, кој се однесува на дизајнот на возилото со целосна големина, како и изработен од најквалитетни материјали. Сличностите што ги поврзуваат овие возила вклучуваат, меѓу другото, прецизно мапирани LED фарови во предниот дел на автомобилот, затемнети шофершајбни што ја олеснуваат забавата во сончев ден, како и висока, масивна решетка со вертикални ребра.


Црниот теренец Audi Q8 за деца има сензационални компоненти кои ви овозможуваат да возите со брзина од 3 до 5 km/h. За ова е одговорен моторот од 45 W и батерија од 6 V.7Ah, како и автоматски менувач. Внатре во возилото има тросед за едно лице, кој обезбедува удобност и удобност, изработен од цврста црна еколошка пластика, и е комбиниран со безбедносниот појас. Каросеријата, исполнувајќи естетска и заштитна функција, е изработена од сертифициран материјал, кој е многу цврст, и издржлив.


Презентираниот теренски автомобил за деца ја има оригиналната лиценца на производителот, благодарение на што е украсен со логото на брендот Audi на многу места - на воланот, сјајни капачиња или каросерија. Овој сертификат ја прави детската верзија на Audi Q8 исто толку совршена како и онаа наменета за возрасни - а дополнително, тоа значи дека вашето дете никогаш нема да помине низ паркот или улицата незабележано.


Во внатрешноста на црна играчка автомобил украсена со црни детали се сместени фотелја, црн волан со сирена и копче за звук, USB влез или приклучок за MP3, што ви овозможува да го поврзете вашиот плеер со избрани песни што ќе го забавуваат вашето дете попријатно.


Безбедноста на забавата и патувањето со помош на црната батерија на Audi Q8 е одговорна за високата врата поврзана со бравата, како и за далечинскиот управувач 2.4G, што им овозможува на помладите возачи да играат - овој возач ви овозможува да изберете насока и брзина на патување , како и итен прекин. Меѓутоа, ако детето ја достигне потребната возраст, може и самиот да го вози својот автомобил - сè што треба да направи е да кликне на копчето за стартување до контролната табла, а потоа да ја притисне педалата за гас.


Детскиот автомобил со лиценца Audi Q8 има CE сертификат, кој гарантира производство на сертифицирани материјали со највисок квалитет. Автомобилот е наменет за сите возачи постари од 3 години, меѓутоа, далечинскиот управувач 2.4G вклучен во комплетот им овозможува и на помладите деца да играат - нивното возило може да го контролираат родителите или старателите.


Бренд Ауди

Електрично возење на возило

Модел Audi Q8


Технички податоци:

Мотор 1x45W

Батерија 1x6V7Ah

Менувач Автоматски, 3 степени на пренос

Димензии 108cm x 66cm x 55cm

Макс. Брзина 3-5 км/ч

Максимална тежина 14 кг

Макс. Вчитај 30 кг

Време на полнење 8 часа

Времетраење на употреба до 1 час

Кочница Автоматско при ослободување на гасот

Сопирачка за итни случаи од RC

Опрема Сигурносен појас

Врата што се отвора

Клучеви

Тркала ЕВА

Далечински управувач 2.4G

Избор на 3 режими на брзина (бавно, нормално, брзо)

Светла Фарови

LED диоди на контролната табла

Аудио MP3 AUX USB SD


Забелешка за батеријата: Пред првата употреба, батеријата мора да биде целосно наполнета (8 часа). Батеријата мора да биде активна во случај автомобилот да биде запрен, ако помалку од едно полнење месечно и автомобилот се чува долго време во лето, каблите мора да се исклучат.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново