Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Автомобил на акумулатор - JEEP Wrangler black

20.490 ден.
27.490 ден.
  • Шифра: JEEP black
  • Достапност:На залихаЕлектрично возење на возило

Модел Џип JC666

Боја Црна

Технички податоци

Волан со електричен пренос/серво (вртење на тркалата)

Мотор 2x40W

Батерија 1x12V7Ah

Менувач Автоматски, 3 степени на пренос

Димензии 123 cm x 88 cm x 80 cm

Макс. Брзина 3-5 км/ч

Максимална тежина 45 кг (7-8 години)

Време на полнење 8 часа

Времетраење на употреба до 1 час

Кочница Сопирачка за итни случаи од RC

Автоматско при ослободување на гасот

Опрема Сигурносен појас +

Врата што се отвора +

Клучеви X

Тркала ЕВА

Далечински управувач 2.4G

Избор на 3 режими на брзина (бавно, нормално, брзо)

Светла Предни светла, задни светла

Аудио MP3 AUX USB

СД картичка

Bluetooth


Забелешка за батеријата: Пред првата употреба, батеријата мора да биде целосно наполнета (8 часа). Батеријата мора да биде активна во случај автомобилот да биде запрен, ако помалку од едно полнење месечно и автомобилот се чува долго време во лето, каблите мора да се исклучат.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново