Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Автомобил на акумулатор - JEEP Adventure black

17.980 ден.
22.490 ден.
  • Шифра:JEEP XMX black
  • Достапност:На залиха


ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ:

Детски електричен автомобил

Модел: теренско возило XMX-618 (специјално издание)

Независно возење со електричен погон

Меки и тивки тркалачки EVA тркала

Обложено седиште широко околу 49 см

Мотори од 2x45W

Батерија за напојување со 12V/7Ah

Видео плеер со LCD екран од 11,2 см

Мултимедија со SD картичка, 2x USB, Bluetooth, радио

Функција Soft-Start за непречено стартување

Предни и задни пружини

3 брзини до приближно 8 km/h

Со далечински управувач за возрасни

Двете врати да се отворат

Сите фарови и задни светла со LED (се преклопуваат)

Звучни ефекти: шум на моторот, мелодии и сирена

Интегриран уред за влечење

Време на возење: околу 1,5 до 2 часа

Вклучен е полнач од 1000 mA

Погоден за 2 мали или 1 големо дете од 3-6 години

Максимално оптоварување: до 50 кг

Димензии на возилото: Ш/Ш/В околу 115х73х73см

нов предмет во оригинално пакување


Забелешка за батеријата: Пред првата употреба, батеријата мора да биде целосно наполнета (8 часа). Батеријата мора да биде активна во случај автомобилот да биде запрен, ако помалку од едно полнење месечно и автомобилот се чува долго време во лето, каблите мора да се исклучат.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново