Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Мотор на акумулатор - SUPERSTAR yellow

7.490 ден.
9.400 ден.
  • Шифра:SUPERSTAR yellow
  • Достапност:На залиха

Погон: мотор од 30W

Напојување: 6V 4,5 Ah батерија

Полнач: 220-240 V 50/60 Hz 6V DC 500MA

Безбедносен потпирач за грб

Димензии на возилото: должина приближно 106 cm, ширина приближно 49 cm, висина на ретровизорот приближно 65 cm, висина на седиштето приближно 46 cm, ширина на седиштето приближно 17 cm, должина приближно 27 cm, растојание од гасот на педалата за седење прибл.: 38 cm, дијаметар на задното тркало околу 28 cm, ширина на тркалото приближно 10 cm, дијаметар на предното тркало приближно 28 cm, ширина на тркалото приближно: 10 cm

Максимално оптоварување на возилото 30 kg

Тежина на возилото 10 кг

Брзина напред и назад и патување, вкупно 2 степени на пренос, многу добар мотор, до 5 km/h

Комфор при возење: удобно профилирано седиште, багажник

Светлосни ефект - Да, разнобојни фарови, осветлен раб на прекинувачот, задни светла

Сопирање - Возилото сопира со моторот откако ќе ја извади ногата од гасот

Звучни ефекти - Да, звукот на пукањето на возилото, гласот на моторот, сирената, песните од диско многу мелодични, контрола на јачината на звукот, MP3 влез

Контрола на јачината на звукот: Да + влез во MP3

Показно светло за целосна батерија бр.

Време на полнење: 8 до 12 часа,

Време на возење до 2 часа возење во зависност од надворешните услови

Дополнителни карактеристики: Звуци копчиња, мелодии, звук на моторот

Совршен за мали деца,

Димензија на пакување 75 cm x 46 cm x 52 cm

Тежина со пакување. 12 кг

Испорака и монтажа: Возило за монтажа, испратено во оригинална картонска кутија - време на склопување околу 15-20 минути


Забелешка за батеријата: Пред првата употреба, батеријата мора да биде целосно наполнета (8 часа). Батеријата мора да биде активна во случај автомобилот да биде запрен, ако помалку од едно полнење месечно и автомобилот се чува долго време во лето, каблите мора да се исклучат.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново